تل‌آویو: وظیفه اجتناب از بحران انسانی در غزه بر عهده مصر است!

پس از کنترل رژیم صهیونیستی بر گذرگاه رفح از داخل فلسطین، «یسرائیل کاتس» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه مدعی شد: مصر نه اسرائیل باید گذرگاه رفح را برای رساندن کمک به نوار غزه بازگشایی کند.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با این ادعا که وظیفه ممانعت از بروز بحران انسانی در غزه برعهده مصر است، افزود قاهره باید برای بازگشایی گذرگاه رفح متقاعد شود.

به گزارش ایسنا، پس از کنترل رژیم صهیونیستی بر گذرگاه رفح از داخل فلسطین، «یسرائیل کاتس» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه مدعی شد: مصر نه اسرائیل باید گذرگاه رفح را برای رساندن کمک به نوار غزه بازگشایی کند. مصر باید متقاعد شود که گذرگاه مرزی رفح با غزه را بازگشایی کند تا اجازه ادامه ورود کمک های بشردوستانه بین‌المللی را بدهد.

در همین رابطه، پیشتر وزیر خارجه مصر با اشاره به پیامدهای حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه گفته بود تل‌آویو باید مسئولیت ناشی از بستن گذرگاه رفح در مرز جنوب نوار غزه با خاک مصر را برعهده بگیرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، کاتس در اظهاراتی عجیب گفت: وظیفه اجتناب از بحران انسانی در غزه «اکنون بر دوش دوستان مصری ماست». وی مدعی شد منتقدان خارجی که رژیم صهیونیستی را مسئول وضعیت انسانی در نوار غزه می‌دانند، گمراه هستند.

کاتس تاکید کرد: حماس گذرگاه رفح را کنترل نخواهد کرد و این یک ضرورت امنیتی است که ما از آن دست نخواهیم کشید.

از سوی دیگر یک منبع بلندپایه به کانال خبری «القاهره» گفت مصر رژیم صهیونیستی را از خطر ادامه ممانعت از ورود کمک ها به نوار غزه آگاه کرده است.

وی در واکنش به اظهارات مذکور کاتس گفت: آنچه وزیر امور خارجه اسرائیل درباره مسئولیت مصر در بستن گذرگاه رفح اعلام کرد صحت ندارد. بسته شدن گذرگاه به دلیل تشدید غیرقابل توجیه اسرائیل در شهر رفح بوده است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان