بخشودگی وام و جریمه کشاورزان خسارت‌دیده در فارس

سود، کارمزد و جریمه دیرکرد وام‌های پرداختی به کشاورزان خسارت‌دیده از حوادث غیرمترقبه در استان فارس بخشیده و به آنها مهلت سه ساله برای پرداخت اصل وام داده می‌شود.

مدیر امور سرمایه‌گذاری جهاد کشاورزی فارس گفت: سود، کارمزد و جریمه‌ دیرکرد تسهیلات پرداختی به خسارت‌دیدگان بخش کشاورزی بخشیده و جهت پرداخت اصل تسهیلات به آنها مهلت سه ساله داده می‌شود.

به گزارش مهر، عبدالرحیم پیشکار با اعلام این خبر بیان کرد: در بخشنامه بانک مرکزی به شبکه بانکی، مفاد جز د بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال 1402 کل کشور ابلاغ شده و بر اساس آن بانک‌های عامل موظف هستند موارد ذکر شده در مورد تسهیلات پرداختی از ابتدای سال 1394 تا پایان سال 1402 را رعایت و نسبت به امهال و فرصت‌دهی اصل تسهیلات تا سقف هزار میلیون ریال به مدت سه سال اقدام کنند و علاوه بر آن سود، کارمزد و جریمه‌های دیرکرد تسهیلات پرداختی به تمامی بهره‌برداران بخش کشاورزی که از حوادث غیرمترقبه خسارت دیده‌اند نیز شامل بخشودگی می‌شود.

به گفته مدیر امور سرمایه‌گذاری جهاد کشاورزی فارس، تمامی بهره‌برداران بخش کشاورزی اعم از فعالان حوزه‌های زراعت، باغبانی و گلخانه‌ها، دام و طیور، آبزیان، عشایر، واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی و مکانیزاسیون خسارت‌دیده از حوادث غیرمترقبه به ویژه خشکسالی و سیل، مشمول اجرای این قانون خواهند شد.

پیشکار تصریح کرد: کشاورزان مشمول با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان، درخواست خود را ارائه دهند تا پس از بررسی و تأیید کارگروه شهرستانی، به منظور تأیید نهایی به کارگروه استانی ارسال شود.

وی خاطر نشان کرد: اعتبار ابلاغی به استان فارس مبلغ دو هزار و 300 میلیارد ریال است که 90 درصد از این اعتبار سهم بانک کشاورزی و 10 درصد سهم سایر بانک‌های تجاری است و تاکنون تعداد 6 هزار و 867 امهال به مبلغ دو هزار و 258 میلیارد ریال انجام گرفته است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان