فرانسه و کره‌جنوبی کمک‌های نظامی خود به اوکراین را افزایش می‌دهند

در پی تماس تلفنی روسای جمهور فرانسه و اوکراین، کاخ الیزه اعلام کرد که پاریس در روزها و هفته‌های آینده کمک نظامی اضافی به کی‌یف تحویل خواهد داد.

 کاخ الیزه به دنبال تماس تلفنی امانوئل ماکرون و ولودیمیر زلنسکی روسای جمهور فرانسه و اوکراین، اعلام کرد که پاریس تسلیحات اضافی به اوکراین تحویل می‌دهد.

به گزارش تسنیم، کاخ الیزه درحالیکه موج جدیدی از تسلیحات از سوی کشورهای غربی به کی‌یف ارسال می‌شود، اعلام کرد که فرانسه در روزها و هفته‌های آینده کمک نظامی اضافی به اوکراین تحویل می‌دهد.

الیزه پس از تماس تلفنی روسای جمهور فرانسه و اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که ماکرون بر عزم پاریس برای ارائه حمایت لازم به کی‌یف تاکید کرده است.

یکی از مقامات الیزه از توضیح بیشتر در مورد اینکه چه چیزی ممکن است در بسته‌های ارسال فرانسه به اوکراین باشد، خودداری کرد.

در بیانیه ریاست جمهوری فرانسه آمده است که ماکرون در تماس خود با زلنسکی بر حمایت خود از آتش‌بس در جریان بازی‌های المپیک پاریس در تابستان امسال تاکید کرد که این روند شامل توقف فعالیت‌های روسیه و انجام «همه ابتکارات دیپلماتیک مفید» برای آغاز مذاکرات می‌شود.

همچنین یون سوک یول رئیس جمهور کره جنوبی نیز امروز وعده داد که حمایت این کشور از اوکراین تداوم پیدا خواهد کرد.

کره‌جنوبی مدعی است که از ارائه تسلیحات مرگبار به اوکراین که یک کشور در حال جنگ است، خودداری می‌کند و تمرکز آن بر روی کمک‌های تدارکاتی است.

به دنبال پیشروی‌های روسیه در جبهه جنگ با اوکراین، مجموعه غرب به ویژه آمریکا ارسال کمک‌های نظامی خود به کی‌یف را افزایش دادند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان