انگلیس سفیر چین را احضار کرد

انگلیس یک روز پس از طرح اتهام علیه ۳ نفر به علت ارتباط با پکن و ارتکاب جاسوسی، اعلام کرد که سفیر چین در لندن را احضار کرده است.

وزارت خارجه انگلیس امروز از احضار سفیر چین در لندن خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه انگلیس امروز سه شنبه اعلام کرد که سفیر چین در لندن را به بهانه مداخله پکن احضار کرده است.

وزارت خارجه انگلیس در این خصوص ادعا کرد که جاسوسی و حملات سایبری در خاک بریتانیا قابل قبول نیست؛ این ادعا پس از آن رخ داد که 3 مرد به جاسوسی برای هنگ‌کنگ متهم شدند.

در همین ارتباط، دیوید کامرون، وزیر امور خارجه انگلیس به مقامات وزارتخانه خود دستور داد تا با «ژنگ زگوانگ» (Zheng Zeguang) سفیر چین برای محکومیت آنچه لندن مدعی فعالیت های مورد حمایت چین در بریتانیا است، تماس بگیرند.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه انگلیس در این خصوص آمده است: لندن در بیان اینکه الگوی رفتاری اخیر چین علیه بریتانیا از جمله حملات سایبری و گزارش‌ های مرتبط با جاسوسی قابل قبول نیست، صریح بود.

گفتنی است که انگلیس یک روز پس از طرح اتهام علیه 3 نفر به علت ارتباط با پکن و ارتکاب جاسوسی، اعلام کرد که سفیر چین در لندن را احضار کرده است.

این وزارتخانه اعلام کرد که اقدام به احضار پس از آن اتفاق افتاد که روز دوشنبه 3 نفر به کمک به سرویس اطلاعاتی هنگ کنگ متهم شدند.

این در حالسیت که پکن تا کنون به این اقدام لندن واکنشی از خود نشان نداده است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان