ایران و ایتالیا در مورد یمن، آتش‌بس و دریای سرخ به گفتگو پرداختند

علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران، در دیداری با "پتروزلا"، نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایتالیا در امور یمن و افغانستان، در مورد آخرین تحولات پرونده یمن، مذاکرات آتش‌بس و وضعیت دریای سرخ گفتگو کردند.

 مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی و نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایتالیا در دیدار با یکدیگر آخرین تحولات پرونده یمن، مذاکرات آتش بس و آخرین وضعیت دریای سرخ را مورد بحث قرار دادند.

به گزارش تسنیم، "پتروزلا"، نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایتالیا در امور یمن و افغانستان که به ایران سفر کرده است، با علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی ملاقات کرد.

در این ملاقات طرفین آخرین تحولات پرونده یمن، مذاکرات آتش بس و آخرین وضعیت دریای سرخ را مورد بحث و بررسی قرار داده و بر لزوم کاهش تنش در منطقه و تداوم فرآیند حل و فصل سیاسی یمن تاکید کردند.

خاجی در این دیدار ضمن محکومیت شدید جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم غزه گفت: جنایات این رژیم شرایط منطقه را متشنج نموده و تحولات آن را تحت الشعاع قرار داده است.

وی همچنین از کشورهای اروپایی خواست در متوقف کردن ماشین جنگی رژیم صهیونیستی تلاش کنند.

علاوه بر این خاجی تاکید کرد با برقراری آتش بس فوری و دائم در فلسطین اشغالی می‌توانیم شاهد کاهش تنش و فروکش کردن بحران در منطقه باشیم.

پتروزلا متقابلا ضمن تاکید بر اهمیت تنش زدایی در وضعیت موجود، نقش ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه را بسیار مهم ارزیابی نمود.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان