انفجار کنترل شده پل فرانسیس اسکات؛ هزینه بازسازی ۱.۹ میلیارد دلار (فیلم)

بخشی از یک پل فروریخته در بالتیمور با مواد منفجره منهدم شد تا راه برای عبور و مرور کشتی‌ها از یکی از شلوغ‌ترین مسیر‌های دریایی در ایالات متحده باز شود.

 

 

 

کارشناسان مواد منفجره ارتش ایالات متحده بزرگترین بخش فروریخته باقی مانده از پل فرانسیس اسکات کی در بالتیمور را تخریب کردند. یک کشتی در 26 مارس به پل فرانسیس اسکات کی برخورد کرد و باعث ریزش آن و کشته شدن شش کارگر ساختمانی شد.
 
روز دوشنبه طی یک انفجار کنترل شده پل فروریخته منهدم شد تا راه را برای عبور و مرور کشتی‌ها از یکی از شلوغ‌ترین مسیر‌های دریایی در ایالات متحده باز کند. این عملیات در آخر هفته به دلیل بدی آب و هوا به تعویق افتاد.
 
پل فرانسیس اسکات کی پس از اصابت یک کشتی باری به نام دالی سقوط کرد که برق آن قطع شد و از مسیر منحرف شد. این برخورد حدود 4000 تن زباله را به رودخانه پاتاپسکو فرستاد.
 
کشتی 948 فوتی (289 متری) پس از این برخورد در محل حادثه باقی مانده است. در مجموع 21 خدمه، که بیشتر آن‌ها هندی هستند، هنوز در کشتی دالی هستند و از کشتی نگهداری می‌کنند. در حالی که انفجار کنترل شده روز دوشنبه رخ داد، اعضای خدمه در کشتی پناه گرفتند.
 
مقامات گفتند که تخریب طبق برنامه انجام شد. این اتفاق پس از کشف جسد ششمین و آخرین قربانی حادثه در هفته گذشته رخ داد.
 
مقامات گفتند که از انفجار کنترل‌شده برای برش‌های دقیق استفاده کردند، به این امید که دالی را که به بندر بالتیمور باز خواهد گشت، آزاد کنند.
 
این بندر محلی شلوغ‌ترین بندر آمریکا برای حمل خودرو است.
 
مقامات در ایالت مریلند تخمین می‌زنند که بازسازی پل 1.9 میلیارد دلار هزینه دارد و بیش از چهار سال طول می‌کشد.

 

 

ویدئوهای دیدنی دیگر در کانال های آپارات و یوتیوب عصر ایران 👇👇👇 کانال 1 aparat.com/asrirantv کانال 2 aparat.com/asriran کانال 3 youtube.com/@asriran_official/videos
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان