آیت الله مومن گفت خاتمی سه رأی موافق در شورای نگهبان دارد، خواست که رهبری تعیین تکلیف کند /حدادعادل از خدمات دولت سازندگی تجلیل کرد

هاشمی رفسنجانی روز بیست و پنجم اردیبهشت در مورد دیدار انتخاباتی با حسن غفوری‌فرد، برخی نمایندگان مجلس ششم و یکی از اعضای شورای نگهبان نوشته‌است.

آیت الله مومن گفت خاتمی سه رأی موافق در شورای نگهبان دارد، خواست که رهبری تعیین تکلیف کند /حدادعادل از خدمات دولت سازندگی تجلیل کرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مشروح خاطرات آیت الله هاشمی در 24 اردیبهشت 1380 را بخوانید؛

آقای [محمدمهدی] صباحی، مسئول شهرک مهدیه حوزه [علمیه] قم آمد. گفت، تاکنون 1000 واحد مسکونی تحویل شده و 1000 واحد در دست ساخت است و آب و برق و تلفن و گاز تأمین شده و فضای سبزی وسیع با آب قنات ساخته شده است. از من به‌ خاطر کمک‌های فراوان و دادن زمین قدردانی کرد و از وزارت مسکن [و شهرسازی]، به‌ خاطر تأخیر در تکمیل زیربناها گله دارند. بناست ده هزار واحد مسکونی ساخته شود.

آقای [حسن] غفوری‌فرد، [عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی] آمد. نامزد [انتخابات] ریاست‌جمهوری شده است. از [حزب] مؤتلفه گله داشت که با اینکه به اتفاق آرا به نامزدی او، رأی داده‌اند، اکنون حاضر نیستند که او را تأیید کنند و از آقای [علی‌اکبر] ناطق [نوری] نیز گله داشت و گفت، آقای [علی] شمخانی، [وزیر دفاع]، اگر می‌خواست نامزد شود، بهتر بود مدتی قبل، از نظامی‌گری استعفا می‌داد.

آقای مهندس [سیدرضا] میرمحمد صادقی و [آقای محمود گوهرین]، مدیرعامل شرکت پرلیت [و علیرضا ناصر معدلی] آمدند که در پالایشگاه بندرعباس و سد شهید رجایی و سد مسجدسلیمان، کار عمده‌ای را انجام داده‌اند و دوران سازندگی را از پُربارترین دوره‌های تاریخ ایران خواندند و گفتند، در ساحل کنار عسلویه، اسکله‌ای ساخته‌اند، اما از آنها خواسته‌اند که به جای دیگری بروند. برای جلوگیری از اخراج آنها به دلیل نزدیکی این محل با معادن [نفت و گاز]، استمداد کردند.

عصر آقای [محمدحسن] محجوبی آمد؛ ماشین بافت فرش اختراع کرده که شبیه فرش‌های دستبافت تولید می‌کند. در دوران ریاست‌جمهوری من، از او حمایت شده و وام و ارز و زمین گرفته، ولی هنوز کارش ناتمام مانده است؛ برای تخفیف‌هایی در قیمت زمین و نرخ بهره وام استمداد کرد.

حدود پنجاه نفری از نمایندگان مستقل و راست مجلس [ششم] آمدند. آقای [غلامعلی] حدادعادل و جمعی از نمایندگان صحبت کردند و از خدمات فراوان دوران سازندگی و نقش من در مجلس و جنگ و انقلاب، تجلیل کردند و خواستار حضور بیشتر در صحنه برای جلوگیری از تضعیف انقلاب شدند و بعضی‌ها با صراحت از اوضاع فرهنگی و اقتصادی و سیاسی جاری، ابراز نگرانی کردند. من هم سخنرانی مفصلی در مورد کارایی نظام و خطرهای موجود کردم و از آنها خواستم که منسجم‌تر عمل کنند.

ظهر، آقای محمد مؤمن، عضو شورای نگهبان آمد. ناهار را با هم خوردیم. گزارشی از موارد تصویب و ردصلاحیت‌های داوطلبان داد و گفت، آقای [سیدمحمد] خاتمی، به طور طبیعی در شورای نگهبان، جز دو سه رأی موافق ندارد و اگر رأی‌گیری شود، رد می‌شود و خواست که رهبری تعیین تکلیف کنند.

27219

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان