این ۲ خودرو هیوندای بالاترین آمار سرقت در آمریکا را دارند

طبق آمار منتشر شده از سوی اداره ملی جرائم بیمه ایالات متحده آمریکا، خودروهای هیوندای بیشترین آمار سرقت در سال ۲۰۲۳ را ثبت کرده‌اند.

اگر اخبار خودرو را دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید که محصولات ژاپنی و آمریکایی‌ بیشترین فروش خودرو را در بازار ایالات متحده آمریکا دارند؛ اما بیشترین سرقت در سال گذشته میلادی مربوط به خودروهای کره‌ای بوده است. در این بین اما چالش تیک تاکی «کیا بویز» که مربوط به امنیت پایین سیستم ضد سرقت محصولات کیا و هیوندای است بی‌تاثیر نبوده تا این دو برند، بیشترین آمار سرقت را ثبت کنند.

آمار بالای سرقت خودروهای هیوندای النترا و سوناتا

به گزارش گجت نیوز، طبق آمارهای اداره ملی جرائم بیمه ایالات متحده آمریکا، موسوم به NICB، از 10 خودرویی که در سال 2023 در آمریکا بیشترین میزان سرقت را داشته‌اند، شش خودرو از محصولات کیا و هیوندای بوده‌اند.

علاوه بر این، صدر لیست هم کاملا در اختیار کره‌ای‌ها قرار دارد و هیوندای النترا، هیوندای سوناتا و کیا اپتیما سه خودرویی هستند که بیش از همه در سال 2023 میلادی دزدیده شده‌اند.

افزایش سرقت خودروهای کره‌ای آن‌قدر زیاد بوده که حتی به سلطه طولانی‌‌مدت شورلت سیلورادو بر آمار سرقت خودرو در آمریکا پایان داده است. هرچند سیلورادو 1500 هنوز هم مورد هدف سارقان زیادی قرار دارد، اما از رتبه اول در سال 2022 به رتبه چهارم در سال 2023 نزول کرده است. رتبه پنجم بیشترین سرقت نیز به دیگر خودرو کره‌ای با نام کیا سول اختصاص یافته است.

غیر از خودروهای کیا و هیوندای، هوندا تنها خودروساز دیگری است که در لیست بیشترین سرقت‌های سال 2023 دیده می‌شود. جالب این‌که سارقان مثل کیا و هیوندای، به سدان‌های هوندا بیشتر علاقه داشته و آکورد و سیویک را زیاد دزدیده‌اند.

هرچند خودروهای کره‌ای به هدف اصلی سارقین در آمریکا تبدیل شده‌اند، اما آمار سرقت خودرو در این کشور رشد چندانی نداشته است. همچنین پرفروش‌ترین خودروی بازار آمریکا، یعنی فورد F150 نیز در رتبه نهم این لیست دیده می‌شود. در ادامه، لیست کامل 10 خودرو دارای بیشرین آمار سرقت را مشاهده نمایید.

جدول آمار سرقت خودرو در ایالات متحده آمریکا

این 2 خودرو هیوندای بالاترین آمار سرقت در آمریکا را دارند

طی سال 2023 مجموعا یک میلیون و 20 هزار و 729 دستگاه خودرو در آمریکا سرقت شده که تنها یک درصد بیشتر از سال 2022 است. بر اساس گزارش NICB، بیش از 85 درصد از خودروهای مسروقه در سال 2023 بعدا توسط پلیس پیدا شده‌اند. از این تعداد، 34 درصد، ظرف تنها یک روز پس از سرقت پیدا شده‌اند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان