مریل استریپ نخل طلای افتخاری کن را از ژولیت بینوش گرفت (+عکس)

سه‌شنبه شب همزمان با افتتاح جشنواره فیلم «کن»، مریل استریپ پس از تشویق دو دقیقه‌ای حاضران، نخل طلای افتخاری خود را گرفت.

«مریل استریپ» در شب افتتاحیه هفتاد و هفتمین دوره از جشنواره فیلم «کن» نخل طلا افتخاری را دریافت کرد.

به گزارش ایسنا، سه‌شنبه شب همزمان با افتتاح جشنواره فیلم «کن»، «مریل استریپ» پس از تشویق دو دقیقه‌ای حاضران، نخل طلای افتخاری خود را گرفت.

«ورایتی» نوشت، این هنرپیشه 74 ساله اسکار چنان غرق در احساسات شد که ابتدا وانمود کرد که از صحنه خارج می‌شود.

«ژولیت بینوش»، ستاره فرانسوی این جایزه را درحالی به «استریپ» اهدا کرد که پس از یادآوری بسیاری از نقش‌آفرینی‌های محبوب این هنرپیشه از «استریپ» به عنوان یک «گنجینه بین‌المللی» یاد کرد.

«استریپ» در سخنرانی خود از جشنواره «کن» به خاطر استقبال از او پس از 35 سال تشکر کرد،؛ چراکه آخرین حضور او به فیلم «فریادی در تاریکی»(فرشتگان شیطانی) در سال 1989 بازمی‌گردد.

مریل استریپ نخل طلای افتخاری کن را از ژولیت بینوش گرفت (+عکس)

به این ترتیب «مریل استریپ» به جمع چهره‌های برجسته‌ای همچون «فرانسیس فورد کاپولا»، «جورج میلر» و «کوین کاستنر» می‌پیوند که با فیلم‌های مگالوپولیس»، «فیوریوسا: حماسه مکس دیوانه» و «افق: یک حماسه آمریکایی» در  این رویداد 12 روزه شرکت دارند.

علاوه بر این «جورج لوکاس» نیز در شب اختتامیه نخل طلای افتخاری را دریافت خواهد کرد.

«استریپ» به عنوان یک بازیگر پرکار در طول تقریباً پنج دهه فعالیت حرفه‌ای خود موفق به دریافت 21 بار نامزدی اسکار شد و سه بار برای بازی در فیلم‌های «کریمر علیه کریمر»(1980)، «انتخاب سوفی»(1983) و «بانوی آهنین»(2012) برنده سه جایزه اسکار شد.

جشنواره فیلم «کن» تا 25 می 2024(5 خرداد ماه) به فعالیت ادامه خواهد داد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان