اسلامی: ایران ظرفیت گسترده‌ای در بخش‌های مختلف هسته‌ای دارد

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در جریان سفر گروسی تثبیت شد که ایران یک ظرفیت گسترده در بخش‌های مختلف به ویژه هسته‌ای برای ارائه به جهان دارد.

اسلامی: ایران ظرفیت گسترده‌ای در بخش‌های مختلف هسته‌ای دارد

به گزارش خبرآنلاین «محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی امروز- چهارشنبه- در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: هفته گذشته اولین کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای در اصفهان برگزار شد. 22 کشور در این کنفرانس شرکت کردند و از حدود 600 مقاله ارائه شده به این کنفرانس 420 مقاله پذیرفته شد.

وی بیان کرد :حدود 100 سخنرانی در کارگروه های مختلف داشتیم.برای اولین بار توانستیم به صورت حرفه‌ای صدای جمهوری اسلامی و صدا مظلومیت مردم ایران را که حقایق برنامه‌های هسته ای را همیشه وارونه جلوه می کردند و سیاه نمایی می کردند، به اقصی نقاط دنیا منتقل کنیم.

به نقل از ایرنا رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: در این کنفرانس گروسی حضور داشت و سخنرانی کرد و در جریان سفر گروسی تثبیت شد که ایران یک ظرفیت گسترده در بخش‌های مختلف به ویژه هسته‌ای برای ارائه به جهان دارد و دارای دانشمندانی توانمند است که حرف برای گفتن دارند.

اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر مذاکرات رفع تحریم‌ها گفت: کار ما و آقای گروسی ارتباطی به مذاکرات رفع تحریم‌ها ندارد این بحث سیاسی است که به وزارت امور خارجه مربوط می شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی در مورد نتیجه مذاکرات با گروسی بیان کرد: بیانیه مشترک اسفند 1401 پابرجاست و حدود 50 درصد از موارد باقی‌مانده ایران و آژانس حل و فصل شده و دو مکان باقی مانده در فرآیند حل و فصل قرار داردکه با توجه به برنامه‌ای که توافق کردیم معاونان طرفین روی آن در حال گفتگو و تعامل هستند.

اسلامی گفت: مذاکره برای رفع تحریم‌های اقتصادی مذاکراتی سیاسی مربوط به مقامات سیاسی و دیپلماتیک دو طرف است و ربطی به گفت‌وگوهای ما با آژانس ندارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در واکنش به مقاله روزنامه لوموند فرانسه درباره شایعه خرید کیک زرد جمهوری اسلامی ایران از کشور نیجریه، گفت: باید بگویید منبع خبرش کجاست.

311311

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان