اجرای لیست هوشمند بیمه از اول خرداد در همدان

مدیرکل تامین اجتماعی استان همدان گفت: جهت تسهیل در فرایند پرداخت حق بیمه و جلوگیری از ایجاد و انباشت بدهی‌های بیمه‌ای کارفرمایان از اول خرداد ماه این طرح در همدان اجرا می شود.

اجرای لیست هوشمند بیمه از اول خرداد در همدان


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان، جواد جمور با اعلام این خبر گفت: طرح فهرست هوشمند حق بیمه با هدف متمرکزسازی همه مراحل ارسال و پرداخت این فهرست در کارگاه‌ها، تسهیل در فرایند پرداخت حق بیمه و جلوگیری از ایجاد و انباشت بدهی‌های بیمه‌ای کارفرمایان از اول خرداد ماه در همدان اجرا می شود.

وی که در نشست خبری با خبرنگاران سخن می گفت، خاطرنشان کرد: در این طرح تلاش شده است تا بخش عمده کنترل‌هایی که تاکنون بعد از تکمیل و ارسال فهرست حق‌بیمه، در شعب و در غیاب کارفرما بر روی فهرست‌های دریافتی اعمال و در مواردی سبب ایجاد بدهی یا اعمال جریمه برای کارفرمایان می‌شد، به‌صورت برخط و در زمان ثبت فهرست بر روی آن اعمال و بازخورد لازم برای اصلاح اشکالات و نواقص احتمالی به کارفرما داده شود.

وی در ادامه با اشاره به آماری، از رشد افراد بیمه شده دردولت سیزدهم خبر داد و افزود: با شروع این دولت، تعداد بیمه شدگان اصلی در استان همدان از 243 هزار و 820 نفر به 271 هزار و 504 نفر رسیده که رشد 11.4 درصدی داشته است.

جمور یادآور شد: از ابتدای دولت سیزدهم جمعیت زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی از 773 هزار و 125 نفر به 829 هزار و 98 نفر رسیده که رشد 7.2 درصدی دارد.

وی ادامه داد: هم اینک از مجموع جمعیت یک میلیون و 800 هزار نفری استان، 829 هزار و 98 نفر مستمری بگیر با افراد تبعی معادل 47.7 درصد جمعیت زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

جمور اظهار داشت: تعداد 77 هزار و 737 پرونده مستمری بگیر شامل بازنشسته، از کارافتاده و فوت زیر پوشش تامین اجتماعی استان همدان قرار دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته 67 هزار و 600 میلیارد ریال در قالب تعهد کوتاه‌ مدت به بیمه‌شدگان استان پرداخت شد که شامل غرامت دستمزد ایام بیماری، ایام بارداری، کمک‌ هزینه ازدواج و کمک‌ هزینه عینک است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان همدان گفت: جمع تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت پرداختی سازمان در یکسال 1400، مبلغ 30 هزار میلیارد ریال بوده و در پایان سال گذشته به عدد 67 هزار و 600 میلیارد ریال رسیده است.

جمور افزود: نسبت جمعیت زیر پوشش در زمان شروع دولت سیزدهم 44.5 درصد بوده که هم اکنون به 47.7 درصد رسیده است و تلاش داریم که با کمک رسانه ها ضریب پوشش بیمه ای در استان همدان به بیش از 50 درصد برسانیم.

وی تصریح کرد: یکی از اصلی ترین رسالت تامین اجتماعی اجرای اصل 29 قانون اساسی است که حاکمیت و دولت ها با مشارکت مردم زمینه بیمه شدن همه اقشار مردم از جمله زنان خانه دار، دانشجویان و دختران مجرد را فراهم کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان همدان گفت: با توجه به اینکه رشد جمعیت منفی است و جمعیت به سمت سالمندی پیش می رود پوشش صندوق های بیمه ای بهترین رویکرد است تا مردم در خصوص بحث های درمانی دچار مشکل نشوند.

جمور در ادامه از کاهش تعداد 488 نفر معادل 21.4 درصدی تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان خبر داد و گفت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در مرداد 1400، 2 هزار و 277 بوده که در پایان سال گذشته به تعداد هزار و 789 نفر رسیده است.

وی ادامه داد: سیاست‌های دولت سیزدهم برای فعال کردن واحدهای نیمه تعطیل و پیگیری های مستمر استاندار همدان برای حفظ سطح اشتغال، باعث کاهش آمار بیمه بیکاری در استان همدان شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان همدان گفت: 51 هزار و 802 نفر بازنشسته، سه هزار و 687 نفر از کارافتاده، 22 هزار و 248 فوتی در دولت سیزدهم به افراد زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی افزوده شد.

46

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان