رئیس سازمان انرژی اتمی : کار ما و گروسی ارتباطی به مذاکرات رفع تحریم ها ندارد

رئیس سازمان انرژی اتمی عنوان کرد: در جریان سفر گروسی تثبیت شد که اینکه ایران یک ظرفیت گسترده در بخش‌های مختلف به ویژه هسته‌ای برای ارائه به جهان دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: کار ما و آقای گروسی ارتباطی به مذاکرات رفع تحریم‌‌‌ها ندارد این بحث سیاسی است که به وزارت امور خارجه مربوط می شود.
 
به گزارش ایلنا، محمد اسلامی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای سفر گروسی به ایران عنوان کرد: در جریان سفر گروسی تثبیت شد که اینکه ایران یک ظرفیت گسترده در بخش‌های مختلف به ویژه هسته‌ای برای ارائه به جهان دارد.
 
وی با اشاره به کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته‌ای گفت: 22 کشور در این کنفرانس شرکت کردند. حدود 600 مقاله به این کنفرانس ارائه شده بود که 420 مقاله پذیرفته شده بود که ارائه شدند. حدود 100 سخنرانی در کارگروه های مختلف داشتیم. برای اولین بار توانستیم به صورت حرفه ای صدای جمهوری اسلامی و صدا مظلومیت مردم ایران را که حقایق برنامه‌های هسته ای را همیشه وارونه جلوه می کردند و سیاه نمایی می کردند، به اقصا نقاط دنیا منتقل کنیم.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه 50 درصد موارد باقی‌مانده ایران و آژانس حل و فصل شده است، گفت: تنها دو مساله با آژانس بین المللی انرژی اتمی باقی مانده که در فرآیند حل و فصل قرار دارد که با توجه به برنامه‌ای که توافق کردیم معاونان طرفین روی آن در حال گفتگو و تعامل هستند. کار ما و آقای گروسی ارتباطی به مذاکرات رفع تحریم‌‌‌ها ندارد این بحث سیاسی است که به وزارت امور خارجه مربوط می شود.
 
وی بیان کرد: بیانیه مشترک اسفند 1401 پابرجاست و حدود 50 درصد از موارد باقی‌مانده ایران و آژانس حل و فصل شده و دو مکان باقی مانده در فرآیند حل و فصل قرار داردکه با توجه به برنامه‌ای که توافق کردیم معاونان طرفین روی آن در حال گفتگو و تعامل هستند.
 
اسلامی گفت: مذاکره برای رفع تحریم‌های اقتصادی مذاکراتی سیاسی مربوط به مقامات سیاسی و دیپلماتیک دو طرف است و ربطی به گفت‌وگوهای ما با آژانس ندارد.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی در واکنش به مقاله روزنامه لوموند فرانسه درباره شایعه خرید کیک زرد جمهوری اسلامی ایران از کشور نیجریه، گفت: باید بگویید منبع خبرش کجاست
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان