روسیه به اظهارات باخ درباره المپیک ۲۰۲۴ پاریس واکنش تندی نشان داد!

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، اظهارات اخیر توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) درباره زیرنظر گرفتن مصاحبه‌های ورزشکاران روسی را "نابخردانه" و "غیرقانونی" خواند.

 روسیه واکنش تندی به اظهارات اخیر رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) درباره زیرنظر گرفتن مصاحبه‌های ورزشکاران این کشور نشان داد.

به گزارش تسنیم، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به اظهارات توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک درباره جستجوی اظهارات ورزشکاران روسی که می‌تواند به عنوان ممنوعیت حضور در المپیک 2024 پاریس باشد، اظهارنظر کرد.

زاخارووا گفت: این یک بیانیه نابخردانه است که منطق آن نه تنها در تضاد است، بلکه در تقابل مستقیم با تمام اسنادی است که کار توماس باخ را تنظیم می‌کند. ما متقاعد شده‌ایم که با چنین اقدامات غیرقانونی و غیراخلاقی، رهبری کمیته بین‌المللی المپیک خود را بی‌اعتبار می‌کند، منشور المپیک را تضعیف و باعث ایجاد اختلاف در ورزش جهانی می‌شود.

بازی‌های المپیک پاریس از 26 جولای تا 11 آگوست 2024 (5 تا 21 مرداد) برگزار می‌شود. در دسامبر 2023، کمیته بین‌المللی المپیک به روس‌ها اجازه داد تا در مسابقات المپیک در وضعیت بی‌طرف شرکت کنند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان