۵۰ ساله‌ها مراقب این ۴ بیماری باشند

همراه با رشد جمعیت افراد مسن، مشکلات سلامتی مرتبط با افزایش سن هم بیشتر می‌شود. به گفته کارشناسان، برخی از بیماری‌های مزمن، اغلب از سن ۵۰ سالگی بروز پیدا می‌کنند.

50 ساله‌ها مراقب این 4 بیماری باشند

به گزارش خبرآنلاین، افراد مسن بالای 65 سال معمولاً بیش از یک بیماری مزمن دارند. شیوع بیماری‌های مزمن متعدد به دلیل پیری جمعیت و افزایش نرخ دیابت در حال افزایش است. چهار مورد از رایج‌ترین مشکلاتی که معمولاً از آغاز 50 سالگی بروز پیدا می‌کنند، عبارتند از:

1) فشار خون بالا

این بیماری در افراد بالای 60 سال شایع‌تر است و عامل اصلی سکته مغزی، حمله قلبی، بیماری کلیوی و حتی مرگ محسوب می‌شود. توصیه می‌شود افراد بالای 40 سال ماهانه فشار خون خود را چک کنند.

2) آرتروز

آرتروز، دومین بیماری رایج در میان افراد مسن و یکی از علل شایع درد و ناتوانی مزمن است. آرتروز ممکن است در سنین پایین‌تر هم رخ دهد، اما بعد از 50 سالگی تشدید می‌شود.

3) دیابت

یکی دیگر از بیماری‌های رایج بعد از 50 سالگی، دیابت است؛ که با مصرف دارو، پیروی از یک رژیم غذایی سالم و ورزش، می‌توان آن را کنترل کرد.

4) پوکی استخوان

پیری، تراکم استخوان را کاهش می‌دهد و منجر به پوکی استخوان می‌شود. پیاده‌روی و تمرینات قدرتی بالاتنه به کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان کمک می‌کند. همچنین توصیه می‌شود برای ارتقای سلامت استخوان، کلسیم و ویتامین D بیشتری مصرف کنید.

منابع: aarp ، eatthis

47232

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان