۱۱ استان درگیر سیل و آبگرفتگی

۱۱ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، فارس و قزوین تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار دارند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به بیش از 800 تن در سیل و آبگرفتگی 11 استان کشور خبر داد.
 
 بابک محمودی در تشریح جزئیات حوادث ناشی از سیل و آبگرفتگی در کشور به ایلنا گفت: با توجه به اعلام قبلی سازمان هواشناسی، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر امدادگران خود در استان‌های اعلام شده را به حالت آماده‌باش درآورد و در همین راستا نیز از لحظه وقوع سیل و آبگرفتگی اقدامات امدادگران نیز آغازشد. همچنین پیش از آن نیز اقدامات پیشگیرانه و هشداری را آغاز کرده بودند. 
 
وی با بیان اینکه 11 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، فارس و قزوین تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار دارند، گفت:‌ تاکنون 32 مورد عملیات امداد و نجات از سوی نجاتگران‌ و امدادگران هلال احمر انجام شده که در جریان آن به 883 نفر آسیب دیده امداد رسانی شده است.
 
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه عملیات تخلیه آب از 142 باب منزل مسکونی نیز توسط نجاتگران‌ هلال احمر انجام شده است، گفت:‌ 175 نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند و 21 نفر به مناطق امن منتقل شدند.
 
به گفته محمودی تعداد 50 تیم عملیاتی متشکل از 157 امدادگر و نجاتگر در این 11 استان به متأثرین از سیل و آبگرفتی خدمات امدادی ارائه دادند و تا کنون 330 کیلوگرم نایلون، 72 تخته پتو، 19 بسته غذایی و پنج دستگاه چادر امدادی در بین متأثرین توزیع شده است.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان