توپ طلای ۲۰۲۰ به لواندوفسکی تعلق نخواهد گرفت

بر خلاف شایعات اخیر، فرانس فوتبال، متولی اهدای توپ طلا، اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای اهدای این جایزه به روبرت لواندوفسکی برای سال ۲۰۲۰ ندارد. این تصمیم علیرغم درخشش لواندوفسکی در سال ۲۰۲۰ و کسب عنوان‌های متعدد فردی توسط او اتخاذ شده است.

 برگزارکنندگان مراسم اهدای ارزشمندترین جایزه انفرادی دنیای فوتبال اعلام کردند که از تصمیم‌شان برای عدم معرفی برنده توپ طلای 2020 برنخواهند گشت.

به گزارش تسنیم، تصور می‌شد مصاحبه‌های اخیر روبرت لواندوفسکی در مورد آمادگی‌اش برای دریافت توپ طلای سال 2020 با وجود تأخیر چهار ساله، متولیان اهدای این جایزه را مجاب کند که ستاره لهستانی را به خواسته‌اش برسانند، اما ظاهراً آنها از تصمیمی که گرفتند کوتاه نخواهند آمد.

درست در همان سالی که درخشش لواندوفسکی در بایرن مونیخ به این تیم برای بردن همه جام‌ها از جمله لیگ قهرمانان کمک کرد، شیوع ویروس کرونا در جهان و ممنوعیت گردهمایی‌ها مانع از برگزاری مراسم اهدای توپ طلا شد، اما مسئولان نشریه فرانس فوتبال به‌عنوان متولی اهدای این جایزه، تصمیم گرفتند که حتی برای توپ طلای آن سال برنده‌ای هم معرفی نکنند. چندی قبل اما دوباره بحث احتمال اهدای توپ طلای 2020 به لواندوفسکی مطرح شد و بازیکن بارسلونا هم گفت با وجود گذشت چهار سال هنوز حاضر است این جایزه را دریافت کند.

نیکلاس مانیسیه مسئول برگزاری مراسم توپ طلا اما در گفت‌و‌گو با رادیو کادناسر اسپانیا اعلام کرد که فرانس فوتبال هیچ برنامه‌ای برای اهدای توپ طلای سال 2020 ندارد.

او گفت: ما قصد نداریم توپ طلای 2020 را به لواندوفسکی اهدا کنیم. به‌عنوان یک سازمان، ما هم مقررات خاص خودمان را داریم و به شدت به آنها پایبند هستیم.

لواندوفسکی در فصلی که بایرن مونیخ سه‌گانه برد، برای این تیم در تمامی رقابت‌ها 55 گل زد و 10 پاس گل داد و اگرچه دستش از توپ طلا کوتاه ماند، اما دو جایزه فردی دیگر یعنی بازیکن سال یوفا و بازیکن سال فیفا را از آن خود کرد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان