رومن پولانسکی فیلمساز در فرانسه تبرئه شد

رومن پولانسکی فیلمساز که از سوی یکی از اشکیان خود متهم به افترا شده بود توسط دادگاهی در فرانسه تبرئه شد.

«رومن پولانسکی» که از سوی یکی از اشکیان خود متهم به افترا شده بود توسط دادگاهی در فرانسه تبرئه شد.

به گزارش ایسنا، «شارلوت لوئیس» بازیگر انگلیسی، پولانسکی را متهم کرد که در سال 1983 زمانی که در 16 سالگی برای بازیگری در پاریس بود، او را مورد تجاوز جنسی قرار داده است، این در حالی است که پولانسکی در سال 2019 در گفت‌وگو با مجله پاریس مچ این اتهامات را یک «دروغ شنیع» دانست و با استناد به مطلب یک مجله اعلام کرد که «لوئیس» به صراحت عنوان کرده می‌خواهد معشوقه او باشد.

به گزارش گاردین، «شارلوت لوئیس» با اعلام این که این اظهار نظر در مجله هیچ نسبتی با او ندارد، شکایتی را علیه پولانسکی به جرم افترا تنظیم کرده که باعث شد این کارگردان به طور خودکار طبق قوانین فرانسه متهم شود که درنهایت هم تبرئه شد. 

بین سال‌های 2017 تا 2019، چهار زن دیگر ادعا کردند که پولانسکی در دهه 1970 از آن‌ها سوء استفاده کرده است که سه نفر از آن‌ها زیر سن قانونی بوده‌اند. او همه اتهامات را رد کرده است.

این سینماگر 90 ساله در آمریکا نیز به اتهام تجاوز جنسی به یک نوجوان 13 ساله در سال 1977 تحت تعقیب است و با چندین اتهام دیگر مبنی بر تجاوز جنسی مربوط به دهه‌ها قبل و گذشته روبه‌رو است؛ البته او همه این ادعاها را رد کرده است.

این کارگردان که فعالیت هنری طولانی او شامل فیلم‌های برنده اسکار «بچه رزماری»، «محله چینی‌ها» و «پیانیست» است، از بیم محکومیت بلندمدت در آمریکا در سال 1978 به اروپا فرار کرد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان