انگلیس/ شیوع نوعی بیماری انگلی در آب‌ های آشامیدنی

شرکت توزیع کننده آب این منطقه موسوم به اس‌دبلیودبلیو (مخفف شرکت آب جنوب غرب انگلیس) با صدور بیانیه‌ای از مردم این منطقه خواسته که پیش از نوشیدن آب، آن را بجوشانند.

 آژانس امنیت بهداشت انگلیس از شیوع نوعی بیماری انگلی در آب‌های آشامیدنی مناطق جنوب غرب این کشور خبر داد و اعلام کرد که تاکنون 22 بیمار در این رابطه شناسایی شده‌اند.

به گزارش ایرنا، 70 بیمار دیگر نیز دارای علائم مشابهی هستند که به گفته آژانس امنیت بهداشت انگلیس تحت درمان هستند.

شرکت توزیع کننده آب این منطقه موسوم به اس‌دبلیودبلیو (مخفف شرکت آب جنوب غرب انگلیس) با صدور بیانیه‌ای از مردم این منطقه خواسته که پیش از نوشیدن آب، آن را بجوشانند.

لورا فلاوردیو مدیر امور مشتریان شرکت اس‌دبلیودبلیو گفت که تحقیقات درباره منبع آلودگی جریان دارد و هنوز نمی‌توان زمانی را برای رفع محدودیت‌ نوشیدن آب، بدون نیاز به جوشاندن آن مشخص کرد.

وی در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای احتمال شکستگی دریچه هوا در شبکه آب را مطرح کرد که ممکن است توسط مدفوع حیوانات آلوده شده است.

فلاوردیو افزود: «ما هنوز سرگرم تحقیقات هستیم تا مشکل اصلی را شناسایی کنیم. سپس باید اقداماتی را برای ترمیم هر گونه آسیب‌دیدگی صورت دهیم و پیش از رفع محدودیت‌ها، مطمئن شویم که هر گونه مشکلی را در شبکه حل کرده ایم.»

براساس گزارش‌ها در حال حاضر آب شهرهای بریکسهام، بوهی، کینگزور، روزلند و پینتون که حدود 40 هزار نفر جمعیت دارد، آلوده است.

اهالی این منطقه از ترس ابتلا به بیماری، به خرید آب معدنی از فروشگاه‌ها هجوم برده‌اند و مدرسه ابتدایی ادن پارک هم امروز به دلیل فقدان آب‌ معدنی کافی برای دانش‌آموزان، تعطیل شد.

مقامات شرکت دبلیواس‌اس دیروز خبر آلودگی آب را تکذیب، اما پس از افزایش شمار بیماران در این منطقه، عذرخواهی و محدودیت‌هایی را درباره جوشاندن آب وضع کردند. کارشناسان در انگلیس پیش‌بینی می‌کنند که این محدودیت‌ها تا 10 روز ادامه یابد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان