VAR در لیگ برتر انگلیس ماندگار شد؛ اما با تغییراتی اساسی

در حالی که ماه گذشته بحث‌هایی در مورد حذف VAR از لیگ برتر انگلیس مطرح شده بود، اکثر باشگاه‌های این لیگ در رای‌گیری امروز به ادامه استفاده از این سیستم رای مثبت دادند.

19 باشگاه لیگ برتری به ادامه استفاده از VAR رأی مثبت دادند.

به گزارش فوتبال 360، اکثر باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر انگلیس در گردهم‌آیی امروز این سازمان به ادامه استفاده از سیستم بازبینی ویدئویی رأی مثبت دادند. باشگاه ولورهمپتون ماه گذشته طرحی را پیشنهاد داد که طبق آن VAR به دلیل اثرات منفی و تداوم اشتباهات داوری از فوتبال انگلیس کنار گذاشته می‌شد. اکثر سرمربیان شاغل در لیگ برتر در همان زمان مخالفت خود با این موضوع را اعلام کردند.

VAR در لیگ برتر انگلیس ماندگار شد؛ اما با تغییراتی اساسی

در رأی‌گیری امروز 19 باشگاه لیگ برتری به تداوم استفاده از سیستم بازبینی ویدئویی رأی مثبت دادند و چنانچه انتظار می‌رفت جدا شدن VAR از فوتبال دیگر امری ناممکن به شمار می‌رود. بررسی‌ها نشان می‌دهد اشتباهات تأثیرگذار داوران در فصل گذشته لیگ برتر با وجود VAR با وجود تمام حاشیه‌ها و اعتراضات به زحمت به تعداد انگشتان یک دست می‌رسد اما وجود این سیستم از بیش از صد اشتباه داوری بزرگ جلوگیری کرده است.

در بیانیه رسمی سازمان لیگ برتر آمده: «با اینکه سیستم بازبینی ویدئویی به تصمیم‌گیری درست بیشتر کمک می‌کند، برای کمک به کلیت بازی و هواداران نیاز به ارتقا در عملکرد این فناوری احساس می‌شود.» در گفت‌وگوهای امروز  در چارچوب جلسه سالانه باشگاه‌ها، این موضوع مورد قبول تمام طرف‌ها قرار گرفت که اتحادیه داوران فوتبال، سازمان لیگ برتر و تمام باشگاه‌ها برای بهبود عملکرد این سیستم نقش و وظایف خود را دارند. 

VAR در لیگ برتر انگلیس ماندگار شد؛ اما با تغییراتی اساسی

در این جلسه همچنین تصمیماتی برای اصلاح عملکرد VAR گرفته شد و  طبق آن آستانه دخالت این سیستم بالا می‌رود و از این به بعد شاهد کاهش میزان دخالت کمک‌داوران ویدئویی و افزایش سرعت و ضرباهنگ مسابقات هستیم. بخشی از کاهش وقفه در مسابقات در اثر به‌کارگیری سیستم تشخیص نیمه‌‌خودکار آفساید انجام می‌گیرد؛ این فناوری به تشخیص سریع‌تر قرارگیری بازیکنان در آفساید کمک می‌کند. در جلسه امروز همچنین توافق شد با اعلام دقیق‌تر تصمیمات داور و کاهش وقفه‌ها، تجربه هواداران از مسابقات فوتبال بهتر شود و تا حد امکان تمام دخالت‌های سیستم بازبینی ویدئویی در صفحات نمایش بزرگ موجود در ورزشگاه‌ها به تصویر کشیده شود.

VAR در لیگ برتر انگلیس ماندگار شد؛ اما با تغییراتی اساسی

اتحادیه داوران همچنین باید تمرین‌های بیشتری برای افزایش دقت و سرعت کمک‌داوران ویدئویی پیش‌بینی کند. تمام طرف‌ها روی لزوم افزایش بحث و شفافیت در مورد عملکرد VAR توافق کردند و مذاکرات با هیات بین‌المللی فوتبال که اختیار قانون‌گذاری ورزش برتر را در اختیار دارد، برای انعطاف در قوانین پخش تلویزیونی ادامه دارد. لیگ برتر و اتحادیه داوران به دنبال پخش زنده صحبت‌های داوران در جریان تصمیم‌گیری بر سر حوادث مشکوک هستند. تجربه‌ مشابه، قبلا در ورزش‌های دیگر مانند فرمول یک آزموده شده و از دید هواداران اتفاقی مثبت به شمار می‌رود.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان