هونگچی ال اس۷ ؛ شاسی بلند ۸ سیلندر چینی! (+تصاویر)

هونگچی ال اس۷ در کنار کادیلاک اسکالید، فورد اکسپدیشن مکس، جیپ گرند چروکی ال و آئودی کیو۶ جز بزرگ ترین خودروهای کلاس شاسی بلند در جهان محسوب می شود.

عصر ایران-   ال اس7 محصولی از هونگچی است که از سال 2022 تا کنون روی خط تولید قرار دارد. این شاسی بلند 5 درب از منظر ابعاد برابر با 5695 میلیمتر در طول، 2095 میلیمتر در عرض و 1985 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز 3309 میلیمتر است. رینگ های آلومینیومی استاندارد در اندازه 22 اینچی استفاده شده اند.

هونگچی ال اس7 در کنار کادیلاک اسکالید، فورد اکسپدیشن مکس، جیپ گرند چروکی ال و آئودی کیو6 جز بزرگ ترین خودروهای کلاس شاسی بلند در جهان محسوب می شود.

هونگچی ال اس7 مجهز به پیشرانه توربوشارژ 8 سیلندر است که 355 اسب بخار خروجی و 500 نیوتن متر گشتاور دارد. این مجموعه با جعبه دنده 8 سرعته زد اف هماهنگ می شود. سامانه تمام چرخ محرک در وضعیت فعال قرار دارد و شاخص صفر تا 100 کیلومتر برابر با 9.1 ثانیه محاسبه شده است.

بیشینه سرعت نیز 200 کیلومتر برساعت است.

داخل کابین نیز همانند سایر محصولات هونگچی ترکیب لوکسی از چرم و تریم چوب را ارائه می دهد. فناورانه ها نیز حضور پررنگی دارند که از جمله باید به دو نمایشگر 12.3 اینچی ویژه اطلاعات کیلومتر و تنظیمات سیستم سرگرمی اشاره کنیم.

مقابل سرنشین جلو نمایشگری وجود ندارد. لوگوی آفتابگردان طلائی در مرکز فرمان جلب نظر می کند که نشانی برای محصولات فوق لوکس برند چینی است. برای سرنشین های ردیف عقب نیز دو نمایشگر در نظر گرفته شده است. صندلی های ردیف عقب در کلاس کاپیتانی نصب شده اند.

هونگچی ال اس7 یک شاسی بلند بسیار سنگین است که وزن خالص آن 3100 کیلوگرم گزارش شده و شاید برایتان جالب باشد که متوسط مصرف سوخت نیروگاه آن برای 100 کیلومتر رانندگی حدود 16.4 لیتر است!

استفاده از پیشرانه  8 سیلندر در خودروهای چینی مورد بسیار کمیاب یا بهتر بگوئیم نایابی است و ظاهرا تجربه موفقی هم نیست زیرا با این مصرف سوخت در دوران کنونی یک فاجعه کامل محسوب می شود. از طرف دیگر حتی خودرو 6 سیلندر هم با توجه به افزایش خودروهای برقی در چین یک دوره تجربه نشده، محسوب می شود. به عبارت دیگر فناوری توسعه پیشرانه احتراقی در چین در همان عدد 4 باقی خواهد ماند.

این خودرو در زمان معرفی حدود 217 هزار دلار قیمت گذاری شد!

هونگچی ال اس7

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان