ثبت نام بیش از ۱۰۳ هزار نفر در نهضت ملی مسکن چهارمحال و بختیاری

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۰۳ هزار و ۸۰۵ نفر در نهضت ملی مسکن استان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از ۷۹ هزار متقاضی سه شرط لازم برای آغاز کار را دارند.

ثبت نام بیش از 103 هزار نفر در نهضت ملی مسکن چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین چهارمحال و بختیاری ، خدایار باقری مدیرکل راه و شهرسازی استان اظهار کرد: در حوزه راه‌ها برای ساخت هر کیلومتر جاده بین 20 تا 30 میلیارد تومان و برای هر کیلومتر تونل 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و در این زمینه راه و شهرسازی یک هزار میلیارد تومان بدهی به پیمانکار دارد.

وی با اشاره به پیگیری‌ها برای افزایش پروازها در فرودگاه شهرکرد تصریح کرد: به دنبال برقراری پرواز در همه روزهای هفته می‌باشیم و به دنبال اضافه کردن پرواز مشهد، چابهار و نجف و… نیز هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: راه‌آهن یکی از ابرپروژه‌های استان است که در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال 1403 تکمیل می‌شود و تاکنون 50 درصد پیشرفت کلی و در عملیات خاکی 70 درصد پیشرفت دارد.

باقری با اشاره به اینکه 103 هزار و 805 نفر در نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از 79 هزار متقاضی سه شرط لازم برای آغاز کار را دارند ادامه داد: در بحث جوانی جمعیت با آمار روستایی 13 هزار و 600 متقاضی داریم و برای یک هزار و 789 نفر قرعه‌کشی صورت گرفته و واحدها نیز برای آن‌ها مشخص شده است.

وی افزود: در شهرکرد در بحث جوانی جمعیت بیش از 2 هزار نفر در صف دریافت زمین هستند، و بیشترین متقاضی در این طرح، مربوط به شهرستان لردگان است.

باقری تاکید کرد: به دلیل کمبود زمین مجبوریم انبوه‌سازی کنیم و به همین دلیل مشاعات بالا رفته و عمده مشکلات ما در بحث تأمین پارکینگ است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: افرادی که آورده خود را تکمیل کرده‌اند واحد دریافت می‌کنند و افرادی که قادر به تأمین اعتبار نیستند جابه‌جا شده و در سایر پروژه‌ها با پیشرفت پایین قرار می‌گیرند.

46

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان