صف ۷۰ نفره نمایندگان برای عضویت در ۴ کمیسیون/ ۳ کمیسیون اقبالی برای عضویت ندارند

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس از تقاضای تعداد زیادی از نمایندگان برای عضویت در کمیسیون‌های برنامه و بودجه، انرژی، صنایع و معادن و امنیت ملی خبر داد.

صف 70 نفره نمایندگان برای عضویت در 4 کمیسیون/ 3 کمیسیون اقبالی برای عضویت ندارند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علیرضا سلیمی در گفت و گویی تاکید کرد: نمایندگان تا پایان هفته گذشته فرصت داشتند تا فرم سوابق کاری و تخصصی و تحصیلی خود به همراه مدارکشان را به منظور امتیازبندی برای عضویت در کمیسیون‌های تخصصی مجلس ارائه کنند.

بنابر روایت ایرنا، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: کار امتیازبندی نمایندگان برای عضویت در کمیسیونهای تخصصی مجلس به صورت الکترونیکی و توسط سیستم انجام می شود و تا پایان هفته جاری نتیجه این امتیاز بندی‌ها به نمایندگان اعلام می شود.

وی افزود: در صورتی که نماینده یا نمایندگانی نسبت به امتیاز بندی انجام شده اعتراض داشته باشند اعتراض آنها در جلسه مشترک هیأت رئیسه مجلس و رؤسای شعب مورد بررسی قرار می گیرد.

سلیمی خاطرنشان کرد: زمان برگزاری جلسات رسیدگی به اعتراضات به میزان و حجم اعتراضات واصله بستگی دارد و در زمان خود اعلام می شود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: آنچه در تکمیل فرم عضویت نمایندگان در کمیسیون‌ها جلب توجه می کند فزونی تقاضاهای نمایندگان بر سقف تعیین شده برای کمیسیون‌ها برای عضویت در یک سری کمیسیونهای خاص است.

وی افزود: حجم تقاضاها برای عضویت در کمیسیون‌هایی مانند کمیسیون برنامه و بودجه، انرژی، صنایع و امنیت ملی از سقف تعیین شده بالاتر رفته و بعضا به مرز 60-70 تقاضا رسیده است.

سلیمی خاطرنشان کرد: همچنین در مواردی هم مانند کمیسیون‌های شوراها، فرهنگی و قضایی میزان تقاضاها کمتر از سقف تعیین شده برای کمیسیون های مجلس است.

27219

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان