دفاع لرزان ایران در هنگ‌کنگ؛ زنگ خطر برای قلعه‌نویی پیش از جدال با ازبکستان

تیم ملی ایران در دیداری پرماجرا مقابل هنگ‌کنگ، علیرغم پیروزی ۴-۲، برای اولین بار در تاریخ مصاف دو تیم، دو گل دریافت کرد. این اتفاق زنگ خطری برای شاگردان امیر قلعه‌نویی پیش از بازی حساس مقابل ازبکستان در مرحله مقدماتی جام جهانی محسوب می‌شود.

 تیم ملی ایران مقابل هنگ‌کنگ 2 گل دریافت کرد که این اتفاق در تاریخ مسابقات 2 تیم بی‌سابقه بوده است.

به گزارش ایرنا، تیم ملی ایران در پنجمین بازی خود از مرحله گروهی مسابقات مقدماتی جام جهانی در ورزشگاه سو کن پو میهمان هنگ‌کنگ بود. امیر قلعه‌نویی برای این دیدار از چند بازیکن جوان استفاده کرد و البته یکی دو بازیکن ثابت نظیر علیرضا بیرانوند را نیز در ترکیب اصلی قرار نداد. نتیجه نهایی 4 بر 2 به سود ایران بود. شاگردان امیر قلعه‌نویی توانستند حریف خود را از پیش رو بردارند و با تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان در صدر جدول رده‌بندی گروه قرار بگیرند.

نکته جالب این بازی تزلزل در خط دفاع تیم ملی بود. ایران و هنگ‌کنگ تا قبل از این بازی 8 بار مقابل هم به میدان رفته بودند که حاصل آن 8 پیروزی برای تیم ملی کشورمان بود. با این حال در 8 بازی قبل، تیم ملی تنها یک گل خورده و در 7 دیدار دروازه خود را بسته نگه داشته بود. در بازی رو پنجشنبه اما 2 بار دروازه ایران توسط این حریف نه چندان قدرتمند باز شد تا زنگ خطر برای تیم ملی به صدا در بیاید.

تیم ملی در 8 بازی تنها یک گل از هنگ‌کنگ خورده بود و در یک بازی 2 بار دروازه‌اش را باز شده دید.

همه می‌دانیم که ازبکستان به مراتب تیم قویتری در مقایسه با هنگ‌کنگ است و در زمره تیم‌های قدرتمند و درجه یک فوتبال آسیا قرار دارد.

با توجه به شرایط موجود و در پیش بودن یک بازی سخت مقابل ازبکستان در تهران، باید دید امیر قلعه‌نویی چه تمهیداتی برای پوشش عملکرد ضعیف خط دفاعی تیم ملی می‌اندیشد؟ آیا او تلنگر بزرگ را از هنگ‌کنگ خورد یا نه؟

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان