سیگنال‌های سیاسی به بازار ارز/ قیمت دلار ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ به کدام سو می‌رود؟

قیمت دلار در نخستین روز از سومین هفته خرداد با افزایش ۵۰۰ تومانی در کانال بالاتر قرار گرفت. اسکناس دلار هفته‌هاست که در کانال هشت و ۹ کریدور پنجم گرفتار شده است. برخی معامله‌گران، سیگنال‌های سیاسی هفته گذشته را دلیل رشد تقاضا و افزایش محدود قیمت این اسکناس می‌دانند.

سیگنال‌های سیاسی به بازار ارز/ قیمت دلار 20 خرداد 1403 به کدام سو می‌رود؟

به گزارش خبرآنلاین، قیمت دلار در شروع معاملات روز شنبه 19 خرداد با افزایش پلکانی در کریدور پنجم یک کانال پیشروی کرد. اسکناس آمریکایی روز شنبه با رشد 500 تومانی در پله دوم از آخرین کانال کریدور پنجم بسته شد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:با وجود اینکه برخی معامله‌گران روند رشد قیمت دلار را متاثر از صدور قطعنامه علیه برنامه‌های اتمی ایران در نشست هفته گذشته شورای حکام می‌دانند و معتقدند روند تقاضا در بازار ارز اندکی صعودی شده است، اما به نظر می‌رسد عرضه و تقاضا همچنان در تعادل قرار دارد و بازارساز با دست و دلبازی سیاست‌گذار در ارزپاشی، افسار قیمت دلار را در دست دارد.

دلار با دست‌ و دل‌بازی سیاست‌گذار مهار شد

کارشناسان اقتصادی محدوده فعلی دلار را کف قیمت این اسکناس می‌دانند و آن را با منطقه 48 و 49 هزار تومانی سال گذشته مقایسه می‌کنند. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی همبستگی بین نرخ تورم و نرخ رشد ارز بالاست.

آنها دوره‌های ثبات ارزی را کوتاه‌مدت و کم‌دوام توصیف می‌کنند و معتقدند دلار با ارزش ذاتی خود نزدیک به 10 هزار تومان تفاوت قیمت دارد و این فاصله قیمتی به راحتی و در میان‌مدت پر می‌شود.

ارزهای مهم با قیمت دلار تراز شد

گفتنی است قیمت درهم روز شنبه 19 خرداد با رقم 16 هزار و 220 تومانی معامله شد و افزایش 100 تومانی داشت. تتر روی رقم 59 هزار و 250 تومانی معامله شد و رشد 350 تومانی داشت.

قیمت پوند انگلیس با رقم 75 هزار و 310 تومانی معامله شد و رشد 200 تومانی داشت و یورو نیز روی رقم 64 هزار 130 تومانی ایستاد و رشد 150 تومانی داشت.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار در مرکز مبادله ایران روز پنجشنبه 17 خرداد با رشد 100 تومانی عرضه شد. اسکناس دلار با رقم 45 هزار و 280 تومان و حواله دلار با رقم 42 هزار و 278 تومان عرضه شد.

217

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان