بورل : حمام خون در غزه باید بی‌درنگ پایان یابد

بورل با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: گزارش‌ها از غزه درباره کشتار غیرنظامیان وحشتناک است و ما این عملیات را به شدت محکوم می‌کنیم.

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه که افزون بر 200 شهید فلسطینی برجای گذاشت، تصریح کرد که حمام خون در این منطقه باید بی‌درنگ پایان یابد.

به گزارش ایرنا، بورل با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: گزارش‌ها از غزه درباره کشتار غیرنظامیان وحشتناک است و ما این عملیات را به شدت محکوم می‌کنیم.

وی ادعا کرد که طرح 3 مرحله‌ای رئیس جمهور آمریکا، راهی برای برقراری آتش‌بس پایدار و پایان دادن به کشتار مردم فلسطین است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا 31 می 2024 برابر با 11 خرداد 1403 ادعا کرد که رژیم صهیونیستی یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه کرده و از طرفین خواست این فرصت را از دست نداده و بر سر این پیشنهاد به توافق برسند.

با این حال بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که برای حفظ حیات قدرت، بر تداوم جنگ اصرار دارد همچنان به کشتار مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین ادامه می‌دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی امروز (شنبه) قتل عام هولناکی را در اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه صورت داد که بر اساس گزارش‌ها 210 شهید و بیش از 400 مجروح برجای گذاشت.

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد پیشتر با اعلام اینکه «ما بسیار نگران ادامه تنش‌ها در امتداد مرزهای لبنان و اسرائیل هستیم»، ابراز امیدواری کرد که رژیم اسرائیل و حماس در پی طرح پیشنهادی صلح بایدن با یکدیگر توافق کنند.

بر اساس تازه ترین آمار وزارت بهداشت غزه، شمار شهدای جنگ اسرائیل در غزه از هفتم اکتبر 2023 (15 مهر1402 ) به 36 هزار و 731 نفر و شمار زخمی‌ها به 83 هزار و 680 نفر رسیده است.

واقعیت این است که رژیم صهیونیستی طی 8 ماه گذشته دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

این رژیم بدون هیچگونه دستاوردی قافیه را باخته و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان