استفاده حزب‌الله از موشک‌های جدید در حمله به مواضع رژیم صهیونیستی

منابع رسانه‌ای از استفاده حزب‌الله لبنان از موشک‌های جدید در تازه‌ترین حمله به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در شمال اراضی اشغالی خبر دادند.

استفاده حزب‌الله از موشک‌های جدید در حمله به مواضع رژیم صهیونیستی

به گزارش خبرآنلاین حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک مقر فرماندهی نظامی را در شمال اراضی اشغالی با موشک‌های «فلق2» هدف قرار داده است.

طبق گزارش خبرگزاری سما، در بیانیه حزب‌الله لبنان آمده است که در این حمله مقر گردان «سهل» در پادگان «بیت هیلل» هدف قرار گرفته شد.

به نقل از ایسنا درپی این حمله، یک منبع امنیتی به خبرگزاری رویترز اعلام کرد این نخستین بار است که حزب‌الله در حملاتش از این نوع موشک استفاده می‌کند.

وی گفت: حزب‌الله پیشتر از موشک‌های «فلق1» استفاده کرده بود.

«فلق 2» یک موشک زمین به زمین با قطر 333 میلی متر و کلاهک انفجاری به وزن 120 کیلوگرم است و برد آن به 11 کیلومتر می‌رسد.

سرعت این موشک از سرعت صوت بیشتر است و از موتور قدرتمندتر و بزرگتری نسبت به موشک فلق1 برخوردار است.

از زمان آغاز جنگ غزه مرزهای لبنان و اراضی اشغالی نیز شاهد تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی است. حزب‌الله لبنان بر توقف جنگ غزه به عنوان شرط خود برای توقف حملاتش علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

حملات حزب‌الله لبنان که در حمایت از مقاومت غزه و پاسخ به حملات رژیم اشغالگر به غیرنظامیان در جنوب لبنان انجام می‌شود، به کابوسی برای شهرک‌نشینان صهیونیست تبدیل شده است که چند ماهی است از ترس، از مناطق شمال اراضی اشغالی فرار کرده‌اند.

به گزارش رسانه‌های عبری ده‌ها شهرک در شمال اراضی اشغالی به دلیل حملات حزب‌الله تخلیه شده و این مناطق شبیه شهر ارواح شده است. ساکنان شهرک‌های شمال می‌گویند کابینه نتانیاهو آن‌ها را به حال خودشان رها کرده است و فکری برای حل بحران مناطق شمالی نمی‌کند.

311311

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان