بذر بومی مازندران باید اصلاح شود

استاندار مازندران با اعلام اینکه بذر بومی باید اصلاح شود، گفت: باتوجه به شرایط اقلیمی مازندران احتمال جوانه زدن و فاسد شدن گندم وجود دارد؛ با سازمان انرژی اتمی گفتگو و هماهنگی شد تا ازطریق صنعت پرتو این مهم را مدیریت کنند. ‎

بذر بومی مازندران باید اصلاح شود

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، یوسف نوری در حاشیه بازدید از اداره کل غله استان و مرکز خرید گندم در شهرستان نکا، اظهار کرد: بازدیدهای سرزده با هدف قرار گرفتن در جریان امور انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید موضوعات طرح شده در کارگروه آرد و نان دیده شود، گفت: فصل برداشت گندم شروع شده و کشاورزان هم محصولات را به سیلوها تحویل می‌دهند. به نظر می‌آید باتوجه به بارش مناسب، شاهد خرید خوب گندم در استان مازندران باشیم.

نوری با تاکید بر اینکه باید بذر سازگار با اقلیم مازندران در این استان کشت شود، خاطرنشان کرد: در غیر این صورت عملکرد محصول کاهش می‌یابد. وی با بیان اینکه اصلاح بذر بومی مورد تاکید است، افزود: باید این اتفاق بیفتد و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع‌طبیعی به همین منظور فعال است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه لازم است ابزارهای کنترل در جهت تولید سالم داشته باشیم، اظهار کرد: اصلاح الگوی بین مردم ضروری است، درحالی‌که در خانه‌ها ضایعات داریم و باتوجه به پرداخت یارانه ضرورت توجه به این مهم بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد. پایش همزمان نقص دارد که باید با کمک سیلوداران رفع شود.

وی بیان کرد: این کار یکپارچه است و فقط مربوط به کارگروه آرد و نام نیست بلکه باید همه کارگروه‌ها در این زمینه فعال شوند.

استاندار مازندران با اعلام اینکه باتوجه به شرایط اقلیمی مازندران احتمال جوانه زدن گندم وجود دارد، گفت: با سازمان انرژی اتمی صحبت شد تا ازطریق صنعت پرتو این مهم را مدیریت کنند که البته از این گندم‌ها برای خوراک دام استفاده شود تا ‌کشاورزان متضرر نشوند.

46

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان