مشرق گزارش می‌دهد/

ضربه مهلک رزمندگان فلسطینی به رژیم صهیونیستی با هلاکت و اسارت چند نظامی/ تغییر معادلات میدانی به نفع مقاومت فلسطین +عکس و فیلم

نبرد در غزه همچنان ادامه دارد و مقاومت فلسطین ارتش رژیم صهیونیستی را همچنان زیر آتش و ضربات پی در پی قرار میدهد.

سرویس جهان مشرق - نبرد در نوار غزه و مرزهای شمالی همچنان دارد و رژیم صهیونیستی زیر آتش مستمر نیروهای مقاومت در جنوب و شمال قرار دارد. به گفته صهیونیست‌ها تاکنون چندصد نظامی صهیونیست از جمله افسران رده بالا طی نبرد با نیروهای مقاومت به هلاکت رسیده اند که برای ارتش این رژیم، خسارت بسیار قابل توجهی محسوب می شود.

در جبهه غزه علی‌رغم تمام ادعاها و تبلیغات ارتش رژیم صهیونیستی مبنی بر تسلط نظامی بر نوار غزه، درگیری های شدید و گسترده با مقاومت فلسطین همچنان ادامه دارد و رژیم صهیونیستی به صورت حداکثری تلاش میکند تا وضعیت در غزه را تحت کنترل خود نشان داده و تا حد امکان اخبار و تحولات میدان نبرد در غزه را سانسور کند، اما در عمل چنین چیزی امکان پذیر نیست و جنگ روانی نیروهای مقاومت در غزه، شرایط را برای ارتش و رده سیاسی این رژیم، سخت کرده است.

در جدیدترین تحولات میدان نبرد در غزه، بنابر گزارش های میدانی نیروهای مقاومت، طی عملیات غافلگیرانه رزمندگان فلسطینی، تعداد از نظامیان صهیونیست به هلاکت رسیده و تعداد دیگری اسیر شدند.

ابوعبیده سخنگوی گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی حماس طی پیامی صوتی اعلام کرد که عصر امروز شنبه در شمال نوار غزه توانستند در یک عملیات کمین پیچیده چند نظامی اسرائیلی را کشته و یا زخمی کرده و یا اسیر کنند.

گردان‌های قسام با انتشار تصاویر این عملیات اعلام کرد که مجاهدان این گردان‌ها عصر امروز شنبه نیروهای صهیونیستی را به سمت یک تله در یک تونل در اردوگاه جبالیا کشانده و ضمن درگیر شدن با آن‌ها از نقطه صفر، همه آنها را به قتل رسانده و زخمی کرده وآن‌ها را به اسارت گرفته‌اند.

تصاویر نیروهای مقاومت از عملیات غافلگیرانه علیه نظامیان صهیونیست

سخنگوی قسام اعلام کرد که دشمن به سیاست کورکورانه و بیهوده خود در انتقام و تخریب ادامه می‌دهد و از یک شکست به شکست دیگری منتقل می‌شود و به دنبال دستاوردهای پوچ و بیهوده می‌گردد تا کشتارهای خود را علیه ملت ما توجیه کند.

ابوعبیده تاکید کرد که اما در عین حال مجاهدان شیردل فلسطینی در همه محورهای نبرد در نوار غزه در حال دادن درسی فراموش نشدنی به اشغالگران صهیونیست هستند و از سرزمین و خانه و کاشانه خود دفاع می‌کنند.

پیام ابوعبیده، سخنگوی مقاومت فلسطین، پس از عملیات موفق علیه نظامیان صهیونیست

وی بیان داشت که در حالی دشمن بازگرداندن اجساد برخی اسرای کشته شده در زیر آوار و منازل بمباران شده را یک دستاورد نظامی و اخلاقی با وجود تداوم جنگ نسل کشی علیه مردم فلسطیثن معرفی می‌کند، اما مجاهدان قسام در کمین آنها نشسته و طی دو هفته اخیر، دهها عملیات را در جبالیا، رفح، بیت حانون و در همه محورهای نبرد انجام داده‌اند.

ابوعبیده اظهار داشت که تازه‌ترین این عملیات‌ها عصر امروز شنبه در شمال نوار غزه انجام شد و طی آن مجاهدان قسام یک تیم نظامی صهیونیستی را به داخل یکی از تونل‌ها در اردوگاه جبالیا کشانده و با آن‌ها در داخل و دهانه تونل درگیر شدند.

سخنگوی نظامی حماس تاکید کرد که مجاهدان قسام از نقطه صفر با نظامیان صهیونیست درگیر شده و با نارنجک و بمب به نیروی پشتیبانی که به مکان حادثه آمده بود، حمله کردند و پس از این که همه نیروها را کشته، زخمی و اسیر کردند و سلاح‌ها و تجهیزات آن‌ها را به کنترل خود درآوردند، از مکان عملیات خارج شدند.

خوشحالی فلسطینان از کمین موفق نیروهای مقاومت و اسارت نظامیان صهیونیست

دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که عملیات گردان‌های قسام در جبالیا (اسارت نظامیان اسرائیلی) امت را سربلند کرد. در این بیانیه آمده است: این عملیات جهادی قهرمانانه را که گردان‌های قسام علیه دشمن صهیونیستی انجام داد، ستوده و تبریک می‌گوییم. انصار الله افزود که شما با جهاد و قهرمانی خود امت را سربلند کردید و با صبر، ثابت قدمی و پیروزی‌های خود دنیا را شگفت زده کردید.

این بیانیه می‌افزاید که این عملیات یکی از عملیات‌های قهرمانانه‌ای است که موجب وارد آوردن تلفات و خسارات سنگین به دشمن شد. انصار الله تاکید کرد که این عملیات پاسخی طبیعی و مشروع به کشتارها و نسل‌کشی رژیم اشغالگر در غزه بود.

ضربه مهلک رزمندگان فلسطینی به رژیم صهیونیستی با هلاکت و اسارت چند نظامی/ تغییر معادلات میدانی به نفع مقاومت فلسطین +عکس و فیلم
تصویر منتشر شده توسط مقاومت فلسطین پس از عملیات موفق علیه نظامیان صهیونیست
در این عملیات تعداد از صهیونیست‌ها به هلاکت رسیده و تعداد اسیر شدند
معنی آیه:
و خدا کسانی را از اهل کتاب که گروه های دشمن را پشتیبانی کردند از قلعه های محکم و استوارشان پایین کشید و در دل هایشان ترس و بیم افکند، گروهی را می کشتید و گروهی را اسیر می کردید.

اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس در این رابطه گفت: عملیات بی‌نظیر قسام در جبالیا قدرت و توانمندی مقاومت برای ادامه رویارویی با دشمن را ثابت کرد.

در حال حاضر دولت رژیم صهیونیستی برای آزاد کردن اسرای صهیونیستی به شدت تحت فشار مخالفان خود قرار داشته و تلاش میکند تا مذاکرات بر سر تبادل اسرا را به جریان بیندازد. در چنین شرایطی، اسارت چند نظامی صهیونیست دیگر در منطقه جبالیا، منطقه ای که صهیونیست‌ها ماه ها قبل مدعی شده بودند که کنترل آن را بدست گرفته اند، ضربه ای سخت و مهلک به رژیم صهیونیستی محسوب میشود و فشار بر دولت نتانیاهو را، بیش از پیش خواهد کرد.

با گذشت زمان، وضعیت میدانی نبرد بیشتر به ضرر رژیم صهیونیستی شده و مواضع و شروط مقاومت برای تبادل اسرا، تقویت خواهد شد. اکنون دولت نتانیاهو باید تصمیم خود را بین پایان دادن به جنگ و پیروزی مقاومت و یا ادامه جنگی که در نهایت منجر به شکست سنگین ارتش این رژیم خواهد شد، بگیرد، تصمیمی که در هر صورت، به حذف بنیامین نتانیاهو از صحنه سیاسی اسرائیل خواهد شد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان