پوتین به کره شمالی و ویتنام می‌رود

کرملین گفته که روسیه می‌خواهد یک همکاری در تمامی حوزه‌ها با کره شمالی ایجاد کند اما هنوز تاریخ دقیق سفر پوتین به کره شمالی مشخص نشده است.

روزنامه ودوموستی روسیه امروز (دوشنبه) از قول منابع دیپلماتیک نوشت که پوتین قرار است در هفته‌های آتی به کره شمالی و ویتنام سفر کند.
 
به گزارش ایسنا، «الکساندر ماتسه‌گورا» سفیر روسیه در کره شمالی به این روزنامه تایید کرد که سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به پیونگ یانگ انجام می‌شود و اقداماتی به صورت فعالانه برای این منظور در جریان است.
 
این روزنامه همچنین نوشت، پوتین در ماه جاری (ژوئن) به کره شمالی و به احتمال زیاد بلافاصله به ویتنام می‌رود.
 
به نقل از خبرگزاری رویترز، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی سپتامبر گذشته میلادی به روسیه رفت تا با پوتین دیدار و گفت‌وگو کند. او از مرکز پرتاب فضایی روسیه «ووستوچنی» در شرق دور نیز بازدید داشت و پوتین به او قول داد تا به کره شمالی در ساخت ماهواره کمک کند.
 
کرملین گفته که روسیه می‌خواهد یک همکاری در تمامی حوزه‌ها با کره شمالی ایجاد کند اما هنوز تاریخ دقیق سفر پوتین به کره شمالی مشخص نشده است.
 
روسیه روابطش را با کره شمالی و دیگر کشورهای دشمن با آمریکا از آغاز جنگ اوکراین تشدید کرده است.
 
آمریکا و اوکراین اوایل ژانویه 2024 مسکو را متهم کردند که از موشک‌های بالستیک کوتاه بردی که پیونگ یانگ به روسیه داده، استفاده می‌کند.
 
روزنامه ودوموستی همچنین نوشت، کیم جونگ اون و پوتین شاید درباره اینکه آیا روسیه می‌تواند کارگران مهاجر را از کره شمالی بپذیرد یا خیر، بحث کنند. تنها سفر قبلی پوتین در سال 2000 به کره شمالی و در سال نخست ریاست جمهوری او انجام شده بود.
 
این روزنامه ماه گذشته میلادی همچنین از قول نماینده تجاری روسیه در ویتنام نیز نوشته بود، مهمترین موضوع تجاری بین دو کشور حمایت بانکی برای تسویه پرداخت‌ها بود.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان