برق ۱۰ اداره پرمصرف تهران به دلیل عدم صرفه جویی قطع شد

در پی عدم توجه به مصوبه هیات دولت مبنی بر کاهش مصرف برق در ساعات اداری، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اقدام به قطع برق ۱۰ اداره پرمصرف در پایتخت کرد.

همزمان با قطع برق 10 اداره پرمصرف پایتخت، 350 گروه فنی و تخصصی با هدف ارزیابی میدانی عملکرد دستگاه های اجرایی در حوزه صرفه جویی انرژی به ادارات شهر تهران، اعزام شدند.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، به دنبال اخطارهای قبلی و آغاز قطع برق اداراتی که اقدام به اجرای مصوبه هیات دولت مبنی بر لزوم کاهش مصرف برق بخش اداری در تهران نکرده اند 350 گروه ارزیاب فنی به منظور بررسی میدانی عملکرد ادارات در حوزه صرفه جویی انرژی به ادارات و دستگاه های اجرایی شهر تهران، اعزام شدند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در حاشیه نشستی که با حضور جمعی از ارزیابان با هدف ارائه آموزش های تخصصی در زمینه روند و نحوه ارزیابی و شیوه ارائه گزارش عملکرد ادارات در ساختمان ستادی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، برگزار شد با یادآوری مجدد الزام ادارات و نهادهای اجرایی به کاهش مصرف برق، مطابق با مصوبه هیات دولت گفت: بخش قابل ملاحظه ای از مصرف برق کلان شهر تهران، متعلق به پنج هزار اداره و بانک مستقر در پایتخت است و در صورت همکاری این دسته از مشترکان، ظرفیت کاهش مصرفی معادل با 180 مگاوات در این حوزه وجود دارد.

رامین پوریا افزود: بالغ بر یک هزار و پانصد مولد اضطراری در اختیار مشترکان بزرگ برق در تهران است که استفاده از این مولدها می تواند در ساعات اوج بار در حدود 150 مگاوات از فشار وارد بر شبکه توزیع برق را کاهش دهد.

افشین طوسی- مجری طرح پایش مصرف برق ادارات شهر تهران نیز در این نشست با بیان این که روز سه شنبه؛ 22 خردادماه برق 10 دستگاه اداری ملی و استانی که اقدام به کاهش مصرف برق نکرده اند توسط نیروهای فنی این شرکت، قطع شد، یادآور شد: اگرچه تمامی ادارات شهر تهران، مجهز به کنتورهای هوشمند شده و میزان مصرف برق آنان به صورت لحظه ای توسط این شرکت از راه دور پایش می شود اما حضور میدانی ارزیابان نیز می تواند نقش موثری در بررسی چگونگی عملکرد مشترکان داشته باشد و به همین دلیل طی سال جاری 350 گروه ارزیاب ضمن بررسی اقدامات ادارات و نحوه مصرف برق، آموزش های لازم را نیز به مسئولان دستگاه های مربوطه خواهند داد تا شاهد استفاده از حداکثر ظرفیت بخش اداری در زمینه کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار میان روز باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه های اداری موظفند یک ساعت پیش از خاتمه ساعت کاری، تجهیزات سرمایشی مورد استفاده خود را خاموش کنند و در صورتی که کاهش مصرف مورد انتظار مطابق با مصوبه هیات دولت حاصل نشود، برق اداراتی که اقدام به همکاری نکرده اند با اخطار قبلی قطع خواهد شد.

از ١٦ خرداد با تغییر ساعت کار ادارات و گرم شدن هوا برنامه مدیریت مصرف سازمانهای دولتی و عمومی آغاز شده است؛ امسال علاوه بر این که همانند سال گذشته به سازمانها و دستگاههای دولتی و عمومی اطلاع رسانی شده و ضابطین نیز به این مراکز مراجعه حضوری خواهند داشت؛ فرایند کنترل مصرف بار ادارات به وسیله کنتورهای هوشمند نیز انجام خواهد شد.

کنتورهای هوشمند منصوبه رفتار مصرفی ادارات و سازمانها را  رصد و پایش کرده و سازمانهایی که این مصوبه را رعایت نکنند، در مرحله اول اخطار دریافت کرده و سپس برق آنها به وسیله همین کنتورهای هوشمند محدود خواهد شد.

از ابتدای هفته جاری تاکنون برای ١٠ اداره و سازمان متخلف اخطاریه صادر شده است؛ مقرر شده از هفته آینده اسامی دستگاههایی که همکاری لازم را در این زمینه با صنعت برق نداشته باشند، اعلام و سپس به مراجع ذی صلاح معرفی شوند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان