آیا تصویربرداری از رای در انتخابات جرم است؟

براساس ماده ۱۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر مخفی بودن آرای رای دهندگان، تصویربرداری از آرا و انتشار آن ممنوع است.

ستاد انتخابات کشور با استناد به ماده 33 قانون انتخابات ریاست جمهوری از خرید و فروش یا تصویربرداری از آرا و رای دادن با مدارک جعلی به عنوان جرائم انتخاباتی یاد کرد که هیات‌های اجرایی و نظارت موظفند مراتب را به مراجع قضایی اعلام کنند.
 
به گزارش ایرنا مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور در هفتمین اطلاعیه خود اعلام کرد: به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی، مجریان و اعضای محترم شعب اخذ رای مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری می رساند، براساس ماده 10 قانون انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر مخفی بودن آرای رای دهندگان، تصویربرداری از آرا و انتشار آن ممنوع است.
 
همچنین به استناد ماده 33 قانون فوق، خرید و فروش آرا، تهدید و تطمیع، رای دادن با مدارک هویتی جعلی، اخلال در امر انتخابات جرم است و هیات های اجرایی و نظارت موظفند در صورت دریافت گزارش در این خصوص مرتکبین را به مراجع قضایی تحویل دهند.
 
مرحله دوم از چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، فردا -جمعه 15 تیر- برگزار می‌شود.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر