پایان رای گیری و آغاز شمارش آرا

پایان دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳+ فیلم و عکس

۱۴۰۳/۰۴/۱۶ ۰۰:۲۰ ۴۰۸۳۶۰۸ svg{fill:#۶۹۶۹۶۹} گروه: سایت خوان

به گزارش اقتصادنیوز، دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شعب اخذ رای در داخل و خارج کشور با اعلام رسمی ستاد انتخابات وزارت کشور برگزار شد و دو نامزد حاضر در رقابت هم رای خود را به صندوق انداختند.

دور اول انتخابات ریاست جمهوری، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف و مصطفی پورمحمدی به عنوان نامزدهای کسب کرسی ریاست پاستور حضور داشتند که پس از شمارش کامل آرا، مسعود پزشکیان و سعید جلیلی به ترتیب با کسب بیشترین رای، به دور دوم راه یافتند.

چهره‌های سیاسی هم در کنار مردم برای رای دادن در نقاط مختلف کشور حضور پیدا کرده اند؛ این انتخابات به صورت زودهنگام،‌ یکسال زودتر از موعد مقرر و در پی ناتمام ماندن دولت ابراهیم رئیسی برگزار شده است.

اقتصادنیوز در این گزارش به پوشش لحظه به لحظه برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری می‌پردازد.

پایان رای گیری و آغاز شمارش آرا

00:00 مهلت زمان اخذ رای در دور دوم چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید و شمارش آرا در شعب آغاز شد.

تمدید زمان اخذ رای تا ساعت 24

21:42 محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور در جمع خبرنگاران با قرائت اطلاعیه 23 ستاد انتخابات وزارت کشور، گفت: بنا بر درخواست ستادهای استانی و شعبه‌های مختلف شهرستان‌های سراسر کشور مبنی بر تمدید مدت اخذ رأی و نظر به موافقت وزیر کشور، زمان اخذ رأی تا ساعت 24، تمدید می‌شود و از هم‌وطنان درخواست می‌گردد به نزدیک‌ترین شعبه محل اخذ رأی خود مراجعه و رأی خود را در صندوق‌ها بیندازند.

علی اکبر ولایتی هم رای داد

21:23 علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل رأی خود را در صندوق انتخابات مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری انداخت.

تمدید زمان اخذ رای

19:44 محسن اسلامی در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران بیان کرد: با توجه به درخواست مجدد مدت زمان اخذ رای و موافقت وزیر کشور، اخذ رای در انتخابات ریاست جمهوری دو ساعت دیگر یعنی تا ساعت 22 در سراسر شعب کشور تمدید شد.

حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در انتخابات

19:33 محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی رأی خود را در مسجد لویزان به صندوق انداخت.

سخنگوی دولت در انتخابات شرکت کرد

19:23 علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت هم در مسجد النبی رای خود را به صندوق انداخت.

بهزاد نبوی رای خود را به صندوق انداخت

18:25 بهزاد نبوی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 1403 حضور پیدا کرد.

MixCollage-05-Jul-2024-06-19-PM-6647

وزیر کشور: برگزاری انتخاباتی امن در کشور را شاهد هستیم

18:15 احمد وحیدی با حضور در قرارگاه انتظامی امام علی(ع) که در ستاد فراجا برگزار شد ضمن قدردانی از تلاش‌های مجموعه انتظامی برای برگزاری انتخاباتی امن در کشور اظهارکرد: طی امسال شاهد برگزاری چندین دوره انتخابات بودیم که مجموعه انتظامی در تمامی این دوره‌ها بار اصلی این کار را بر دوش داشت و بحمدالله تمامی این ماموریت‌ها در یک امنیت کامل و بسیار ارزشمند برگزار شد که مورد تقدیر مقام معظم رهبری و مردم نیز قرار گرفت و حضور کارکنان انتظامی در حوزه‌های رأی گیری به خودی خود امنیت آفرین است.

علی اکبر صالحی رای داد

18:05 علی اکبر صالحی امروز جمعه 15 تیرماه 1403 با حضور در یکی از شعبه‌های اخذ رای، در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد و  رای خود را به صندوق انداخت.

تمدید زمان اخذ رای

17:50 محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: با توجه به استقبال مردم از انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور زمان اخذ رأی در تمام شعب تا ساعت 20 تمدید می‌شود.

مهدی کروبی رای داد

17:30 مهدی کروبی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 1403 شرکت کرد.

علی طیب نیا در انتخابات حضور پیدا کرد

17:20 علی طیب نیا برای شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 1403 حضور یافت.

حضور محسن رضایی در انتخابات ریاست جمهوری

17:10 محسن رضایی، در مسجد لرزاده برای شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا کرد.

وزیر دفاع در انتخابات شرکت کرد

16:40 امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز جمعه با حضور در شهرک شهید فلاحی رای خود را در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در صندوق انداخت.

اطلاعیه 19 ستاد انتخابات کشور

16:00 اطلاعیه ستاد انتخابات کشور به شرح منتشر شد:

بسمه تعالی

به آگاهی اعضای محترم شعب اخذ رای می رساند، با عنایت به هماهنگی های صورت پذیرفته با ادارات ثبت احوال شهرستان های سراسر کشور، در صورت ارائه شناسنامه قدیمی توسط رای دهندگان، مسئولین شعب اخذ رای می توانند طی تماس تلفنی با ثبت احوال شهرستان مربوطه شماره ملی فرد مذکور را دریافت نموده و اقدام به اخذ رای از وی نمایند.

اطلاعیه شماره 20 ستاد انتخابات کشور

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 20 تاکید کرد: نحوه اخذ رأی و بررسی مدارک در شعب سیار هیچگونه تفاوتی با شعب اخذ رأی ثابت ندارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، این اطلاعیه که بعدازظهر جمعه منتشر شد به این شرح است:

بسمه تعالی

به آگاهی اعضای محترم شعب اخذ رأی سیار در سراسر کشور می­ رساند، نحوه اخذ رأی و بررسی مدارک در شعب سیار هیچگونه تفاوتی با شعب اخذ رأی ثابت ندارد، لذا از رأی دهندگان گرامی در بیمارستانها و پادگانها نیز صرفاً در قبال ارائه اصل شناسنامه یا کارت ملی می بایست رأی گیری بعمل آید.

ضمناً مجدداً تأکید می نماید که متولدین1385/4/15 و قبل از آن می­توانند در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت نمایند.

توضیح سخنگوی ستاد انتخابات درباره مشارکت

15:06 محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور در نشست خبری خود با خبرنگاران در وزارت کشور گفت:‌ فرآیند اخذ رای به صورت روان در تمامی شعب اخذ رای از ساعت 8 صبح آغاز شد و تا ساعت 18 ادامه خواهد شد.

او افزود: پس از ساعت 18 با تشخیص وزیر کشور امکان تمدید وجود دارد،‌ گزارش های دریافتی حاکی از این است که استقبال مردم نسبت به دور اول انتخابات افزایش داشته است. تشخیص تمدید انتخابات در کشورهایی که حدود 10 ساعت از رای گیری گذشته است با هئیت اجرایی است.

آیت الله جوادی آملی رای خود را به صندوق انداخت

14:58 عبدالله جوادی آملی، مرجع تقلید شیعیان در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کرد.

photo_2024-07-05_14-56-53

مصطفی پورمحمدی رای خود را به صندوق انداخت

14:53 مصطفی پورمحمدی، قبل از نماز جمعه در مصلی مهرشهر کرج رای خود را به صندوق انداخت.

حضور علی باقری در انتخابات

14:41 علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کرد.

شرکت رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و عبدالرحیم موسوی در انتخابات

14:22 محمد باقری،‌ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح،‌ عبدالرحیم موسوی و فرمانده کل ارتش هم در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 1403 شرکت کردند.

photo_2024-07-05_13-40-53

حضور صادق زیباکلام در انتخابات ریاست جمهوری

14:16 صادق زیباکلام برای حضور در دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به حسینیه ارشاد رفت.

uly6unXYDfO6

انتشار اطلاعیه شماره 18 ستاد انتخابات

13:56 متن اطلاعیه به این شرح به اطلاع مردم ایران اسلامی می رسد:

بسمه تعالی

به اطلاع آن دسته از هموطنان عزیزی که ازنعمت سواد خواندن و نوشتن محرومند و یا به دلیل نقص عضو قادر به نوشتن رای خود نیستند می رساند، برای شرکت در مرحله دوم  انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری و ثبت رای می توانند به همراه شخصی با سواد از افراد خانواده و یا فردی مورد اعتماد، به یکی از شعب اخذ رای مراجعه و پس از انتخاب نامزد مورد نظر، با کمک وی نام و نام خانوادگی و شناسه نامزد را در برگ رای بنویسند و سپس آن را شخصاً به صندوق رای بیندازند .

یاسر خمینی در انتخابات حضور یافت

13:40 حجت الاسلام سید یاسر خمینی نوه امام خمینی (ره) جهت شرکت در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حسینه جماران حضور یافت.

کرباسچی و آذری جهرمی رای دادند

13:15 غلامحسین کرباسچی و محمدجواد آذری جهرمی هم در انتخابات شرکت کردند.

حضور اعضای شورای نگهبان در ستاد انتخابات

13:10 اعضای شورای نگهبان در محل ستاد انتخابات خارج از کشور حاضر شدند.

اطلاعیه شماره 17 ستاد انتخابات

13:05 ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 17 از هموطنان خواست مشخصات نامزدهای مورد نظر خود را که شامل نام و نام خانوادگی و شناسه ی انتخاباتی ایشان می باشد، به صورت کامل و خوانا قید نمایند.

ستاد انتخابات کشور در این اطلاعیه تاکید کرد:

بسمه تعالی

به آگاهی هموطنان عزیز می رساند، به منظور جلوگیری از تضییع حق نامزدهای محترم انتخابات، خواهشمند است درهنگام نوشتن آراء، مشخصات نامزدهای مورد نظر خود را که شامل نام و نام خانوادگی و شناسه ی انتخاباتی ایشان می باشد، به صورت کامل و خوانا قید نمایید تا حقی از نامزدهای محترم در هنگام شمارش و احتساب آراء ضایع نگردد.

اطلاعیه شماره 16 ستاد انتخابات

13:00 ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 16 اعلام کرد: اثر انگشت از رای دهندگان فقط در تعرفه های اخذ رای آنها ثبت می گردد.

ین اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

به آگاهی نمایندگان محترم فرماندار و اعضای شعب اخذ رای می رساند؛ در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری همانند مرحله اول انتخابات مذکور، اخذ اثر انگشت از رای دهندگان در دستگاه های احراز هویت مستقر در شعبه ممنوع بوده و ضرورتی ندارد و فقط اثر انگشت شرکت کنندگان در تعرفه های اخذ رای آنها ثبت می گردد.

حضور احمد علم الهدی در انتخابات ریاست جمهوری

12:46 سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، رای خود را به صندوق انداخت.

TEcH1JBuuCTP

احمد جنتی رای خود را به صندوق انداخت

12:40 سیداحمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کرد.

8Bxg2Pq9G8D9

عبدالناصر همتی در صف انتخابات ریاست جمهوری

12:32 عبدالناصر همتی، رئیس کل اسبق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد.

kSBXlbKnN5O3

عفت مرعشی و فاطمه هاشمی در حسینیه جماران

12:27 عفت مرعشی و فاطمه هاشمی، همسر و دختر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی با حضور در حسینیه جماران در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

حضور عباس عراقچی در انتخابات

12:10 عباس عراقچی، دبیر شورای راهبردی روابط خارجی در مسجد امام صادق (ع) میدان اقدسیه، رای خود را به صندوق انداخت.

photo_2024-07-05_12-00-02

حضور سیدحسن خمینی و معصومه ابتکار در انتخابات

11:42 سیدحسن خمینی و معصومه ابتکار هم در دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کردند.

GdNWaGeLOE7h

WMwr8ABXH82h

مشارکت هادی خامنه ای در انتخابات

11:30 هادی خامنه ای با حضور در حسینیه ارشاد در دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کرد.

flxJbGfU89Fb

اطلاعیه شماره 13 ستاد انتخابات

11:24 ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 13 ضمن تاکید مجدد بر ارائه اصل شناسنامه و یا کارت ملی توسط شخص رای دهنده برای اخذ رای اعلام کرد: در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری همانند مرحله اول، اخذ رای با کارت های ملی قدیمی«بدلیل پایان اعتبار» امکان پذیر نمی باشد.

اطلاعیه شماره 14 ستاد انتخابات

متن اطلاعیه شماره 14 به این شرح است:

بسمه تعالی

به استناد تبصره «5» قانون حضور نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری در شعب اخذ رأی، به آگاهی نمایندگان محترم نامزدها در شعب اخذ رای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری می رساند، نمایندگان نامزدها در شعب اخذ رای حق تبلیغ له یا علیه هیچ یک از نامزدها و یا دخالت در کار هیات های اخذ رای، بازرسان و ناظران شورای نگهبان ندارند و در صورت تخلف از حوزه اخذ رای اخراج می گردند.

اطلاعیه شماره 15 ستاد انتخابات وزارت کشور

ستاد انتخابات کشور اطلاعیه شماره 15 را خطاب به جوانان برومند ایران اسلامی منتشر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، اطلاعیه ستاد انتخابات کشور که پیش از ظهر روز جمعه منتشر شد، به این شرح است:

بسمه تعالی

به اطلاع کلیه جوانان برومند ایران اسلامی  می رساند، سن انتخاب کنندگان در انتخابات جاری 18 سال تمام می باشد. لذا کلیه متولدین روز«15» تیرماه سال 1385 و قبل از آن می توانند با حضور در شعب اخذ رای سراسر کشور در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت نمایند.

 یادآور می گردد، همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند برای رای دهندگان الزامی است.

حضور حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری

11:20 حسن روحانی در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد.

photo_2024-07-05_11-11-47

مسعود پزشکیان رای داد

11:13 پیش از ظهر امروز مسعود پزشکیان با حضور در دبیرستان دخترانه عاشورا واقع در قلعه حسن خان (شهر قدس)در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد.

سعید جلیلی در انتخابات شرکت کرد

11:07 سعید جلیلی مسجد جامع قرچک را برای رای دادن انتخاب کرد.

بازدید محمد مخبر از یک شعبه اخذ رای

10:38 محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری از مسجد امام جعفر صادق منطقه صادقیه بازدید کرد.

اطلاعیه شماره 12 ستاد انتخابات وزارت کشور

10:36 ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 12 فهرست اسامی و شناسه نامزدهای مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را برای آگاهی عمومی منعکس کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، این اطلاعیه به این شرح است.

بسمه تعالی

پیرو اطلاعیه های شماره «5» ستاد انتخابات کشور به آگاهی کلیه هموطنان گرامی می رساند، فهرست اسامی و شناسه نامزدهای مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر می باشد؛

آقای مسعود پزشکیان- فرزند محمد علی- شناسه نامزد 22

آقای سعید جلیلی- فرزند محمدحسن- شناسه نامزد44

جزئیات خرابکاری از زبان وزیر ارتباطات

10:28 عیسی زارع پور،‌ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: از دیروز تا حالا چند مورد خرابکاری داشتیم و به سرعت خرابی‌ها برطرف شدند.

علی لاریجانی در آمل رای داد

10:23 علی لاریجانی  در روستای لوت بخش آمل رای خود را به صندوق انداخت.

photo_2024-07-05_10-20-38

علی مطهری رای خود را به صندوق انداخت

10:17 علی مطهری، فعال سیاسی اصلاح طلب رای خود را در دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به صندوق انداخت.

سیدمحمد خاتمی رای داد

10:04 سیدمحمد خاتمی،‌ رئیس دولت اصلاحات با حضور در حسینیه جماران رای خود را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به صندوق انداخت.

AqIAaRMGMfSk

محمدباقر نوبخت در انتخابات شرکت کرد

09:58 محمدباقر نوبخت،‌ رئیس حزب اعتدال و توسعه در دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کرد.

آیت الله جعفر سبحانی رای خود را به صندوق انداخت

09:54 آیت الله جعفر سبحانی، مرجع تقلید در دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری حضور پیدا کرد.

photo_2024-07-05_09-32-07

حضور آیت الله نوری همدانی در انتخابات ریاست جمهوری

09:50 آیت الله حسین نوری همدانی، مرجع تقلید شیعیان در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 1403 شرکت کرد.

NmntElHrpS4W

اسحاق جهانگیری در انتخابات شرکت کرد

09:23 اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت روحانی صبح امروز 15 تیرماه 1403 با حضور در حسینیه ارشاد تهران در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کرد.

hkVlBrUDuKwz

انتشار اطلاعیه شماره 10 و 11 ستاد انتخابات

09:20 متن اطلاعیه شماره 10 ستاد انتخابات کشور که لحظاتی قبل انتشار یافت به این شرح است:

بسمه تعالی

به اطلاع کلیه هم میهنان گرامی و اعضای شعب اخذ رأی می رساند؛ اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیار مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری فقط با ارائه اصل شناسنامه یا کارت ملی توسط شخص رأی دهنده امکان پذیر می باشد و هیچ مدرک دیگری قابل قبول نیست.

همچنین، به منظور تسریع در احراز هویت رأی دهندگان، ارائه شماره ملی برای دارندگان شناسنامه های قدیمی، الزامی است.

یادآور می گردد، اخذ رای با کارت های ملی قدیمی همانند مرحله اول انتخابات مذکور امکان پذیر نمی باشد.

اطلاعیه شماره 11 ستاد انتخابات وزارت کشور

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 11 به اطلاع اعضای شعب ثبت نام و اخذ رای سراسر کشور رساند، اطلاعیه هایی که از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود به منزله دستور کتبی ستاد انتخابات کشور است و رعایت آن الزامی می باشد .

به گزارش مرکز اطلاع  رسانی وزارت کشور، متن اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

به آگاهی اعضای محترم شعب ثبت نام و اخذ رای سراسر کشور می رساند، حتماً در شعبه اخذ رأی یک دستگاه رادیو یا تلویزیون در دسترس داشته باشند و در تمام طول مدت اخذ رأی آن را روشن نگهدارند تا دستور العمل های فوری ستاد انتخابات کشور را که از طریق صدا و سیمای  جمهوری اسلامی ایران ابلاغ می گردد، مورد عمل قرار دهند.

اطلاعیه هایی که از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود به منزله دستور کتبی ستاد انتخابات کشور است و رعایت آن الزامی می باشد .

ستاد انتخابات کشور

حضور آملی‌لاریجانی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 

09:15 آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح با حضور در شعبه اخذ رای مستقر در شورای نگهبان رای خود را در صندوق انتخابات مرحله چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری انداخت.

photo_2024-07-05_09-28-27

محمدباقر قالیباف رای داد

09:10 محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی رای خود را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به صندوق انداخت.

محمد مخبر و دو عضو دولت سیزدهم رای دادند

09:05 محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری،‌ غلامحسین اسماعیلی، رئیس دفتر رئیس جمهور و عیسی زارع پور رای خود را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به صندوق انداختند.

qiZTstroAFS0

حضور رئیس قوه قضائیه در انتخابات ریاست جمهوری

09:03 رئیس قوه قضاییه حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای با حضوردر شعبه مسجد لرزاده در دومین مرحله چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد.

محمدرضا عارف و همسرش رای دادند

08:58 محمدرضا عارف،‌ فعال سیاسی اصلاح طلب با حضور در حسینیه جماران رای خود را در دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به صندوق انداخت.

اطلاعیه شماره 9 ستاد انتخابات کشور؛ کارت ملی ضروری است

08:30 ستاد انتخابات با انتشار اطلاعیه شماره 9 برای آگاهی هم میهنان اعلام کرد: کلیه شعب ثبت نام و اخذ رأی در سراسر کشور از ساعت 8:00 صبح آماده اخذ رأی از تمامی واجدین شرایط (متولدین 1385/4/15 و قبل از آن) هستند.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، متن این اطلاعیه به شرح است:

نظر به آغاز فرایند اخذ رأی مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به آگاهی هم میهنان عزیز می رساند، کلیه شعب ثبت نام و اخذ رأی در سراسر کشور از ساعت 8:00 صبح آماده اخذ رأی از تمامی واجدین شرایط (متولدین 1385/4/15 و قبل از آن)می باشند .  یادآور می گردد، همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند برای رای دهندگان الزامی است.

رهبر انقلاب رای خود را به صندوق انداختند

08:06 رهبر انقلاب اسلامی دقایقی پیش در حسینیه امام خمینی (ره) رای خود را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به صندوق انداختند.

رهبر انقلاب پس از انداختن رای خود در صندوق 110، روز انتخابات را یک روز خوب و روز فعال شدن مردم برای یک امر مهم سیاسی دانستند و گفتند: ان‌شاءالله مردم عزیزمان با همت بیشتر در مرحله دوم و حضور در پای صندوق‌های رأی و انتخاب بهترین، کار را در این مرحله تمام می‌کنند تا فردا شنبه رئیس جمهورمان را داشته باشیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برخی گزارش‌ها مبنی بر افزایش شوق و علاقه مردم در این مرحله از انتخابات ریاست جمهوری افزودند: اگر این‌گونه باشد خرسند کننده است و امیدواریم خداوند متعال ملت را موفق و کشور را آباد کند و همه کسانی را که در این مسیر زحمت می‌کشند مشمول لطف و رحمت خود قرار دهد.

درخواست مهم وزیر کشور از مردم

08:05 احمد وحیدی، ساعت 8 صبح جمعه 15 تیرماه، در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، ضمن اعلام رسمی آغاز فرآیند رای گیری دومین مرحله از انتخابات ریاست جمهوری دوره چهاردهم، گفت: با سلام به حضور مقدس حضرت بقیه الله الاعظم و مردم شریف ایران اسلامی و بزرگداشت خاطره شهدا، بویژه شهید بزرگوار آیت الله رئیسی، دومین مرحله از چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی را برای برگزیدن رئیس جمهور آینده، از بین دو نامزد محترم، در 58 هزار و 638 شعبه در داخل کشور و در همه شعبات در خارج از کشور آغاز می کنیم.

وی افزود: انشاء الله این انتخابات نیز مانند انتخابات دیگر پر برکت و برای ساختن ایران اسلامی مفید و موثر باشد.

وزیر کشور ضمن دعوت از ملت شریف ایران برای حضور در این مرحله از انتخابات ریاست جمهوری گفت: از ملت شریف ایران دعوت می شود در آغازین ساعات روز پای صندوق های رای حضور یابند و بار دیگر استحکام، اقتدار و عزت و بزرگی ملت ایران را یک بار دیگر به اثبات برسانند.

آغاز رسمی فرآیند رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری

08:00 محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات گفت: در این مرحله آقایان مسعود پزشکیان با کد انتخاباتی 22 و سعید جلیلی با کد انتخاباتی 44 با هم رقابت می‌کنند.

رای‌گیری در حدود 59 هزار شعبه اخذ رای انجام می‌شود. بیش از 800 هزار نیروی مردمی در هیئت‌های اجرایی و نظارتی سراسر کشور در حوزه‌های اخذ رای فعال هستند. نمایندگان نامزدها نیز در شعب رای‌گیری و همچنین ستاد انتخابات حضور دارند. انتخابات تا ساعت 18 ادامه دارد و با تشخیص وزیر کشور قابل تمدید است.

او افزود: شمارش آرا بلافاصله پس از اتمام رای‌گیری آغاز می‌شود. در این مرحله هر یک از نامزدها حتی یک رای بیشتر کسب کند پیروز انتخابات خواهد بود.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر