فیلم‌های بخش کلاسیک‌های ونیز معرفی شدند/به یاد دسیکا و ماسترویانی

فیلم‌های میکل آنجلو آنتونیونی، ویتوریو دسیکا و لینا ورتمولر در بخش کلاسیک‌های جشنواره فیلم ونیز امسال جای گرفتند.

فیلم‌های بخش کلاسیک‌های ونیز معرفی شدند/به یاد دسیکا و ماسترویانی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ونیز نسخه ترمیم شده فیلم کلاسیک «شب» اثر میکل آنجلو آنتونیونی و «طلای ناپل» اثر ویتوریو دسیکا را در فهرست 18 فیلمی گذاشت که بخش کلاسیک‌های هشتاد و یکمین دوره جشنواره را تشکیل می‌دهند.

مهر نوشت:«شب» درامی سیاه و سفید که محصول 1961 است، یک روز و شب از زندگی یک رمان‌نویس سرخورده و همسر بیگانه‌اش را به تصویر می‌کشد. این فیلم در صدمین سالگرد تولد مارچلو ماسترویانی بازیگر نقش اصلی آن نمایش داده می‌شود.

«طلای ناپل» ساخته ویتوریو دسیکا با بازی سوفیا لورن، محصول 1954 متشکل از 6 اپیزود است که با الهام از داستان‌های کوتاه جیووانی ماروتا ساخته شده و در پنجاهمین سال درگذشت این کارگردان شهیر ایتالیایی به نمایش درمی‌آید.

از دیگر فیلم‌های ایتالیایی این فهرست فیلم «از بین رفته توسط یک سرنوشت غیرمعمول در دریای آبی» که با عنوان «شیفته» هم شناخته می‌شود، ساخته لینا ورتمولر کارگردان ایتالیایی است که نامش به عنوان نخستین کارگردان زن نامزد اسکار در تاریخ ثبت شده و سال 2021 در 93 سالگی درگذشت.

فیلم های انگلیسی زبان این فهرست شامل فیلم هایی چون «مهابهاراتا» ساخته پیتر بروک محصول 1989 و کمدی «منشی همه کاره او» ساخته هاوارد هاکس با بازی کری گرانت و روزالیند راسل محصول 1940 می‌شود.

بخش کلاسیک ونیز از سال 2012 به عنوان بخشی از جشنواره افزوده شده و به بهترین فیلم بازسازی‌شده و بهترین مستند درباره سینما به انتخاب هیات داوران دانشجو جایزه می‌دهد.

«مواد فروش» اولین فیلم بلند نیکلاس ویندینگ رفن کارگردان 53 ساله دانمارکی محصول 1996، «بازی‌های ممنوعه» رنه کلمان کارگردان فقید فرانسوی محصول 1952 و برنده اسکار بهترین فیلم خارجی زبان، «آیین» ساخته گیریش کاساراوالی از سینمای هند محصول 1977، «تعقیب بزرگ» فریتس لانگ محصول 1953 آمریکا، «خون و شن» روبن مامولیان، «خم رودخانه» آنتونی مان با بازی جیمز استوارت محصول 1952، «مانجی» ساخته یاسوزو ماسومورا فیلمساز فقید سینمای ژاپن محصول 1964، «بیکاره» نانی مورتی محصول 1978 از سینمای ایتالیا، «مردی که وصیتش را بر فیلم گذاشت» ساخته ناگیسا اوشیما کارگردان فقید ژاپنی محصول 1970، «زمانه و تغییر آگوستو ماتراگا» ساخته روبرتو سانتوس کارگردان برزیلی محصول 1965، «گلدفلیکس» ساخته ورنر شروتر کارگردان فقید آلمانی محصول 1976، «پوست لطیف» فرانسوا تروفو محصول 1964، «مدل» ساخته فردریک وایزمن محصول 1980 دیگر فیلم‌های امسال بخش کلاسیک‌های ونیز هستند.

جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز 2024 از 28 آگوست تا 7 سپتامبر (7 تا 17 شهریور) برگزار می‌شود.

22057

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر