تلفات تصادفات رانندگی در آلمان؛ مرگ روزانه ۸ نفر در ۲۰۲۳

آمار تازه همچنین حاکی از آن هستند که تعداد تصادفات ناشی از مصرف الکل در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل از آن حدود چهار درصد کاهش داشته است.

اداره آمار فدرال آلمان اعلام کرد در سال 2023 میلادی روزانه 8 نفر در این کشور بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش دویچه وله، بر اساس آمار فوق همچنین حدود یک سوم تصادفات رانندگیِ منجر به مرگ در مناطق شهری رخ داده است.

اداره آمار فدرال آلمان در تشریح تلفات جانی ناشی از حوادث رانندگی در سال 2023 اعلام کرد روزانه به طور متوسط 8 نفر در اثر این سوانح جان خود را از دست داده و حدود 1004 نفر نیز مجروح شده‌اند.

طبق گزارش این اداره، سال گذشته میلادی در مجموع حدود 2839 نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند. این میزان در سال 2022، حدود 2788 مورد بود. همچنین تعداد مجروحان حوادث ترافیکی در سال 2023 نسبت به سال قبل از آن، 1.5 درصد افزایش داشت و به 366 هزار و 557 نفر رسید.

بنابر این آمار تقریبا نیمی از کسانی که در حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند، سرنشینان خودرو و حدود یک پنجم آنها نیز موتورسوار یا اسکوترسوار بودند.

تصادفات رانندگی در آلمان

همچنین بین سال‌های 2010 تا 2023، میزان مرگ و میر در میان دوچرخه‌سواران 17 درصد افزایش داشته است.

با این حال طی این 13 سال تعداد کل کشته‌شدگان ناشی از حوادث رانندگی حدود 22 درصد کاهش یافته است.

آمار تازه همچنین حاکی از آن هستند که تعداد تصادفات ناشی از مصرف الکل در سال 2023 نسبت به سال قبل از آن حدود چهار درصد کاهش داشته است.

پلیس فدرال آلمان 2.5 میلیون سانحه رانندگی را در سال 2023 در جاده‌های آلمان ثبت کرد که این میزان پنج درصد بیشتر از سال 2022 بود اما در اکثر موارد، این تصادفات تنها منجر به خسارت مالی شده بودند.
براساس آخرین به‌روزرسانی سازمان جهانی بهداشت (WHO)، تصادفات رانندگی که در کشورهای مختلف جهان رخ می‌دهد سالانه جان حدود 1.19 میلیون نفر را می‌گیرد و مصدومان زیادی نیز برجای می‌گذارد.

از نظر کارشناسان پس از آموزش رانندگان و فرهنگ سازی در زمینه رعایت مقررات رانندگی، باید کیفیت ایمنی جاده‌ها و خودروها را بالا برد تا هر تصادف جاده ای ساده‌ای منجر به کشته شدن سرنشینان خودرو نشود.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر