۱۰ کشوری که بیشترین کمک‌های خارجی را از ایالات متحده دریافت می‌کنند (+ اینفوگرافی)

اوکراین با پرداخت ۱۱.۲ میلیارد دلار در سال مالی ۲۰۲۲ بزرگترین دریافت کننده کمک خارجی ایالات متحده بود که افزایش قابل توجهی نسبت به ۴۱۹ میلیون دلار ارسال شده در سال مالی ۲۰۲۱ بود.

هر سال، ایالات متحده میلیاردها دلار کمک خارجی برای ارتقای ثبات جهانی، امنیت ملی و منافع اقتصادی خود کمک می کند. برای اینکه ببینیم این پول در کجا جریان دارد، در اینفوگرافی زیر، 10 کشوری که بیشترین کمک های خارجی را در سال مالی 2022 از ایالات متحده دریافت کردند، به تصویر کشیده شده اند.

10 کشوری که بیشترین کمک‌های خارجی را از ایالات متحده دریافت می‌کنند (+ اینفوگرافی)

داده ها و نکات برجسته

به گزارش روزیاتو، تمام اعدادی که برای ایجاد اینفوگرافی بالا استفاده شده است در جدول زیر آمده است.

10 کشوری که بیشترین کمک‌های خارجی را از ایالات متحده دریافت می‌کنند (+ اینفوگرافی)

اوکراین با پرداخت 11.2 میلیارد دلار در سال مالی 2022 بزرگترین دریافت کننده کمک خارجی ایالات متحده بود که افزایش قابل توجهی نسبت به 419 میلیون دلار ارسال شده در سال مالی 2021 بود.

تاکنون برای سال مالی 2023، کمک های خارجی ارسال شده به اوکراین به 16.7 میلیارد دلار رسیده است.

دومین دریافت کننده بزرگ کمک های خارجی ایالات متحده، اسرائیل است، برخلاف افزایش کمک به اوکراین، 3.3 میلیارد دلار پرداخت شده در سال مالی 2022 به اسرائیل با سال های گذشته برابر است.

اکثریت قریب به اتفاق یعنی بیش از 99٪ کمک های خارجی به اسرائیل به درگیری، صلح و امنیت اختصاص دارد که پرداخت آن توسط وزارت دفاع آمریکا تسهیل می شود.

از دهه 1940، اسرائیل بیش از 300 میلیارد دلار از آمریکا دریافت کرده که بیشتر آن از طریق حمایت نظامی، کمک به تل آویو در توسعه سیستم دفاع موشکی و پروژه های دیگر بوده است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر