توصیه اورژانس استان مرکزی: آنتی‌اکسیدان مصرف کنید

ایران نژاد با بیان اینکه بخش عمده‌ای از آلاینده‌های هوا اکسیدان‌ها هستند و با ورود به بدن، رادیکال‌های آزاد تولید می‌کنند، گفت: پیشنهاد می‌شود افراد از مواد غذایی آنتی اکسیدان بیشتر استفاده کنند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان مرکزی با توجه به شرایط آلودگی و سکون هوای استان گفت: شهروندان باید در روزهای آلوده از انجام فعالیت های فیزیکی شدید و ورزشی در هوای آزاد پرهیز کنند.

ایران نژاد در این باره افزود: در هنگام بروز آلودگی هوا گروه های حساس از قبیل سالمندان، کودکان، مادران باردار و افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند باید از حضور در مناطق پر تردد و مرکزی شهر که آلودگی هوای بیشتری وجود دارد، اجتناب کنند.

وی با بیان اینکه شهروندان حتما از ماسک های مخصوص جهت جلوگیری از استنشاق هوای آلوده استفاده کنند، گفت: در این روزها باید مایعات فراوان مخصوصا شیر، میوه های تازه و سبزیجات بیشتر مصرف شود.

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از آلاینده های هوا اکسیدان ها هستند و با ورود به بدن، رادیکال های آزاد تولید می کنند، اظهار داشت: پیشنهاد می شود افراد از مواد غذایی آنتی اکسیدان بیشتر استفاده کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از اورژانس استان، ایران نژاد افزود: اورژانس 115 استان مرکزی در این روزها در آماده باش کامل است و شهروندان می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کرده یا با سامانه 115 تماس بگیرند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر