وضعیت هوای قم در شرایط خطرناک قرار گرفت

در پی افزایش احتمال رخداد گردوخاک و وزش باد شدید در استان قم طی روزهای شنبه و یک شنبه هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر شد.

شاخص کیفیت هوا امروز یکشنبه در شهر قم به علت ذرات آلاینده معلق در شرایط خطرناک قرار گرفت.

به گزارش مهر، با توجه به اطلاعات اداره کل حفاظت محیط زیست استان، امروز یکشنبه 17 تیرماه شاخص کیفیت هوا (304=AQI) در شهر قم به علت پدیده گرد و غبار هوا (ذرات معلق PM10) در شرایط خطرناک قرار دارد.

هواشناسی قم در خصوص وضعیت جوی امروز استان اعلام کرده، آسمان صاف تا قسمتی ابری، در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک را شاهد خواهیم بود.

بیشینه دمای امروز قم به 41 درجه رسید و کمینه آن نیز 26 درجه و متوسط سرعت وزش باد در امروز و فردا از 15 تا 21 کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده است.

در پی افزایش احتمال رخداد گردوخاک و وزش باد شدید در استان قم طی روزهای شنبه و یک شنبه هشدار هواشناسی سطح نارنجی صادر شد.

این شرایط جوی تا روز سه شنبه نیز ادامه خواهد داشت و شاهد افزایش دمای هوا تا 44 درجه سانتیگراد نیز خواهیم بود.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز از افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان و مبتلایان به آسم و زنان باردار در خواست شده تا از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را خودداری و از تردد غیرضروری به منظور کاهش تماس مستقیم با آلاینده هوا اجتناب کنند.

مرکز بهداشت استان از واحدهای صنفی عرضه مواد غذایی نیز خواسته تا از قرار دادن محصولات غذایی آماده مصرف از قبیل آجیل و خشکبار و … در خارج واحد و کنار معابر عمومی که در معرض آلودگی هوا هستند خودداری کنند.

افرادی که به اقتضای کاری چند ساعت در فضای باز قرار می‌گیرند از ماسک تنفسی مناسب و استاندارد استفاده کنند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر