رپرتاژ آگهی

رکورد ۱۵ ماهه ورود پول حقیقی به بورس شکست / صندوق ETF سرو با مثبت ٪۱۰ صدر نشین سهامی‌ها بود

شاخص‌کل بورس با رشد ۸۸ هزار واحدی و  ۲۱۲۷ میلیارد تومان ورود حقیقی رکورد جدیدی ثبت کرد، صندوق سهامی ETF سرو و اهرمی نارنج با ٪۱۰ بیشترین رشد را به ثبت رساندند.

شاخص کل بورس تهران با رشد 88 هزار و 179 واحدی در ارتفاع 2 میلیون و 188 هزار و 849 واحدی قرار گرفت و در روز اول هفته و پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به رشد رسید و به انتخاب «مسعود پزشکیان» به عنوان رئیس جمهور، خوش آمد گویی گفت. شاخص کل هم‌وزن بورس، نیز با رشد 23 هزار و 55 واحدی در ارتفاع 698 هزار و 98 واحدی قرار گرفت.

رکورد 15 ماهه ورود پول حقیقی به بورس شکست / صندوق ETF سرو با مثبت ٪10 صدر نشین سهامی‌ها بود

معاملات و عملکرد صندوق‌های ETF بازار‌سرمایه که در حقیقت ابزار سرمایه‌گذاری غیر‌مستقیم در سهام برای عموم افراد بدون دانش بورسی است نیز قابل توجه بوده است؛ صندوق سهامی سرو و صندوق اهرمی نارنج روز‌گذشته بیشترین در سقف دامنه نوسان یعنی ٪10 رشد کردند.

کارشناسان بازار‌سرمایه معتقد هستند سهام از نظر ارزندگی نسبت به سایر دارایی‌ها در وضعیت مطلوبی قرار گرفته و امید ایجاد شده و همچنین برگزاری مجامع شرکت‌ها و تقسیم سود روند صعودی بازار‌سرمایه را می‌تواند حفظ کند.

کارشناسان بازار‌سرمایه خرید صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به‌جای خرید مستقیم سهام پیشنهاد می‌کنند، دامنه نوسان صندوق‌ها 10 درصد و سهام 6 درصد است، یعنی خریداران صندوق‌ها در روزهای مثبت تا 4 درصد بیشتر از سهام می‌توانند بازدهی کسب کنند.

در شرایط نزولی شاخص نیز صندوق‌ها به واسطه مدیریت ریسک اصولی و پرتفوی یا سبد‌سهام متنوع به نسبت کمتر دچار ریزش قیمتی می‌شوند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر