پاپ فرانسیس : دموکراسی در وضعیت بدی قرار دارد

رهبر کاتولیک‌های جهان با محکوم کردن قطبی‌سازی و حزب‌گرایی اظهار داشت: مشخص است که دموکراسی در دنیای امروز وضعیت خوبی ندارد.

«پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (یکشنبه) سیاست‌های پوپولیستی را محکوم و هشدار داد که دموکراسی در بسیاری از نقاط جهان، وضعیت خوبی ندارد.
 
به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس 87 ساله که به شهر «تریست» در شمال شرقی ایتالیا سفر کرده است، در سخنرانی در مجمع سالانه کاتولیک‌های رومی درباره امور اجتماعی خاطرنشان کرد که بسیاری از مردم احساس می‌کنند از دموکراسی محروم شده‌ و فقرا و ضعیفان نیز به حال خود رها شده‌اند.
 
رهبر کاتولیک‌های جهان با محکوم کردن قطبی‌سازی و حزب‌گرایی اظهار داشت: مشخص است که دموکراسی در دنیای امروز وضعیت خوبی ندارد.
 
پاپ فرانسیس که امروز (یکشنبه) و در روزی که فرانسه دور دوم انتخابات پارلمانی خود را برگزار می‌کند، صحبت می‌کرد، با اشاره به اینکه «بحران دموکراسی» ملت‌های مختلف را گرفتار کرده است، بر آسیب‌های ناشی از «فساد و بی‌قانونی‌» سیاسی تاکید کرد.
 
وی با بیان اینکه «بیایید فریب راه‌حل‌های آسان را نخوریم و در عوض به منافع عمومی علاقه‌مند باشیم»، گفت: آموزش مفهوم ارزش‌های دموکراتیک به کودکان مهم است و همچنین «بی تفاوتی، سرطان دموکراسی است.»
 
پاپ فرانسیس در ادامه سخنرانی خود به مشارکت کم در دموکراسی‌ها پرداخت و در این باره اظهار داشت: نگران تعداد کم از افرادی هستم که برای رای دادن رفته‌اند. چرا این اتفاق می‌افتد؟
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر