تخلف حذف پارکینگ در ساختمان های مسکونی و تجاری یکی از ریشه های مهم بروز ترافیک شهری

بازرسی کل استان کردستان تخلف حذف پارکینگ در ساختمان های مسکونی و تجاری را یکی از ریشه های مهم بروز ترافیک شهری دانست و با انتقاد از عملکرد پلیس های ساختمانی در زمینه ممانعت از ساخت و سازهای غیر مجاز، خواستار بازنگری و نظارت بیشتر شهرداران در این خصوص شد.

تخلف حذف پارکینگ در ساختمان های مسکونی و تجاری یکی از ریشه های مهم بروز ترافیک شهری

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، عیسی هواسی بازرس کل کردستان در جلسه گردهمایی آموزشی به منظور بررسی چالش های موجود بر سر راه اجرای صحیح قوانین و مقررات در شهرداری ها، یکی از ماموریت های سازمان بازرسی کل کشور در اجرای سند تحول و تعالی قضایی را آموزش و یادآوری قوانین و مقرارت مرتبط با دستگاه های اجرایی به مدیران به منظور پیشبرد بهتر کارها و جلوگیری از بروز تخلفات اداری دانست.

وی روند انتخاب شهرداران و شیوه نظارت بر عملکرد آنها از سوی شوراهای اسلامی را از مصادیق اصلی تعارض منافع در شهرداری‌ها دانست و اظهار کرد: تعدد ساخت و ساز غیر مجاز، بسترهای موجود در ماده صد قانون شهرداری ها فاقد بازدارندگی لازم است که بیشتر به روشی برای ایجاد درآمد برای شهرداری ها تبدیل شده است و بیان نمود که ارای صادره بیشتر در زمینه جریمه بوده و تنها موارد محدودی منجر به تخریب شده است و از طرفی مبالغ جرایم نیز توسط شهرداری ها نیز به درستی وصول نشده است.

بازرس کل کردستان در ادامه تخلف حذف پارکینگ در ساختمان های مسکونی و تجاری را یکی از ریشه های مهم بروز ترافیک شهری دانست و با انتقاد از عملکرد پلیس های ساختمانی در زمینه ممانعت از ساخت و سازهای غیر مجاز، خواستار بازنگری و نظارت بیشتر شهرداران در این خصوص شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود، اعمال نفوذ شوراهای شهر، بکارگیری خارج از ضوابط نیروها، عدم مدیریت صحیح پسماند، عدم ساماندهی مشاغل مزاحم، بدهکاری به سازمان تامین اجتماعی، تهاتر های بدون ملاحضه، عدم توجه به آیین و مقررات تدوین شده، عدم پاسخگویی به مطالبات مردمی، ساخت و سازهای غیر قانونی، عدم ایجاد منابع مالی پایدار، خرید و فروش های غیر قانونی تعاونی ها و انفعال در جمع آوری سگ های ولگرد را از مشکلات عمده شهرداری ها دانست که تنها با آموزش، شناخت و اجرای صحیح قوانین و مقررات توسط شهرداران و مسئولین شهرداری ها قابل رفع خواهد بود و از آمادگی بیش از پیش بازرسی کل استان جهت همکاری و همفکری در این زمینه خبر داد.

تخلف حذف پارکینگ در ساختمان های مسکونی و تجاری یکی از ریشه های مهم بروز ترافیک شهری

استاندار کردستان نیز در این همایش با اشاره به اینکه زندگی مردم با خدمات شهرداری ها ارتباط تنگاتنگی دارد عنوان داشت که شهرداری ها ویترین خدمات نظام و بستر ساز توسعه سریع تر شهرها هستند و برگزاری این همایش را فرصتی مغتنم برای ارتقای دانش مسئولان شهرداری ها و افزایش سلامت اداری در این نهاد شد و با تاکید بر حجم بالای مراودات مردم و لزوم خدمات رسانی بهتر به آنها از دغدغه بازرسی کل استان در این زمینه تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه جباری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز بیان کرد که امروزه مدیری موفق است که از ابعاد مدیریتی، حقوقی و روش های نوین در کار خود اطلاع داشته باشد و عنوان داشت با توجه به اینکه عمده دعاوی مرتبط با شهرداری ها مالی و حقوقی هستند، مدیران می بایست آگاهی کافی از قوانین و مقررات مربوطه داشته باشند تا در فرآیند احقاق حقوق شهرداری و دولت عاجز نمانند.

همچنین در این گردهمایی، الزامات مرتبط با شهرداری ها در قانون بودجه سال 1403 توسط مدیرکل دیوان محاسبات و نحوه تعامل با مجموعه حراست ها در راستای تقویت نظارت های درون سازمانی توسط مدیر کل حراست استان برای حاضرین تشریح گردید.

در پایان این همایش 2 کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات شهرداری ها توسط معاون نظارت و بازرسی و سربازرس گروه امور سیاسی و قضایی بازرسی کل استان کردستان برای شهرداران و مسئولسن شهرداری های سطح استان برگزار گردید.

46

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر