واکنش سخنگوی کرملین به پیروزی پزشکیان در انتخابات

سخنگوی کرملین در نشستی خبری با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری ایران گفت: روسیه امیدوار است به همکاری نزدیک و روابط متحدانه با ایران ادامه دهد.

واکنش سخنگوی کرملین به پیروزی پزشکیان در انتخابات

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ایرنا دیمیتری پسکوف روز دوشنبه 18 تیرماه 1403 در نشستی خبری در پاسخ به پرسشی درباره رئیس جمهور جدید ایران نیز گفت: روسیه برای انتخاب مردم ایران احترام زیادی قائل است و برای رئیس‌جمهور جدید ایران آرزوی موفقیت می‌کند.
سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه با بیان اینکه هم‌اینک روند توسعه روابط ایران و روسیه از پویایی مثبتی برخوردار است، خاطرنشان کرد: مسکو انتظار دارد روابط مبتنی بر شراکت نزدیک با تهران در بخش‌های مختلف را ادامه دهد.

این سخنان پس از آن بیان شد که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز شنبه 16 تیرماه 1403 و به دنبال مشخص شدن نتیجه انتخابات کشورمان با ارسال پیام تبریکی به مسعود پزشکیان رئیس‌جمهور منتخب ملت، پیروزی وی در انتخابات را تبریک گفت.
در ادامه این پیام آمده است: روابط روسیه و ایران دوستانه و حسن همجواری است. مسکو و تهران به طور موثر تلاش ها را برای رسیدگی به مسائل جاری در دستور کار بین المللی هماهنگ می کنند.
رئیس جمهوری روسیه در این پیام نسبت به گسترش بیشتر همکاری‌های سازنده دوجانبه در همه زمینه‌ها به نفع ملت‌های دوست و تقویت امنیت و ثبات منطقه‌ای در دوران ریاست‌جمهوری پزشکیان ابراز امیدواری کرد.

311311

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر