انجام بیش از ۱۵۵ مورد بازرسی از داروخانه های استان چهارمحال و بختیاری

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا، از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۵۵ مورد بازرسی از داروخانه های استان صورت گرفته است.

انجام بیش از 155 مورد بازرسی از داروخانه های استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین چهارمحال وبختیاری ، دکتررضا محمدی در تشریح این خبر اظهار داشت: همچنین در این مدت با 34 مورد بازرسی از آرایشگاه‌های زنانه سطح استان، 24 قلم جنس قاچاق جمع آوری شد.

دکتر محمدی تعداد بازرسی انجام شده از اصناف عرضه کننده مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی استان را 11 مورد اعلام کرد و گفت: از ابتدای امسال از صنف لوازم و تجهیزات پزشکی نیز 21 مورد بازرسی به عمل آمده است.

وی ادامه داد: تعداد بازرسی انجام شده از عطاری‌ها، گیاهان دارویی و مکمل فروشی‌ها نیز 12 مورد بوده که منجر به جمع آوری 20 قلم اجناس قاچاق گردیده است.

دکتر محمدی یکی از وظایف معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی را پاسخ به استعلامات مراجع قضایی، تعزیرات حکومتی، اداره جمع آوری و فروش اموال تملکی و ستاد اجرایی فرمان دانست و گفت: امسال به بیش از 70 استعلام پاسخ داده شد.

وی ادامه داد: همچنین امسال 34 مورد نمونه برداری و انجام آزمون بر روی کالاهای سلامت محور و قاچاق در استان انجام شده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: بر اساس بازرسی های صورت گرفته بیشترین موارد قاچاق در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی است.

دکتر محمدی گفت: مصرف اقلام خوراکی، آرایشی و بهداشتی سالم یکی از بزرگترین دغدغه های جامعه امروز است. با توجه به این که بخشی از این کالاها از کشورهای دیگر وارد کشور ما می شود، کنترل و نظارت سازمان های ذیربط از جمله سازمان غذا و دارو از محل تولید، حمل و نقل تا عرضه کالا بسیار حائز اهمیت است.

46

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر