تجهیز ارتش ایران به موشک های دور زن با برد ۲۰ کیلومتر به روایت مقام ارشد نظامی/ امیر خاموشی: در ۱۷ نقطه کشور پایگاه‌های امداد و نجات هوایی مستقر است

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: امروز موشک‌های هوانیروز موشک‌های از نوع دور زن با برد ۲۰ کیلومتر هستند و هوانیروز امروز در حالی به موشک راهبردی با برد ۲۰۰ کیلومتری مجهز شده است که در زمان دفاع مقدس برد موشک ما، ۳ کیلومتر بود که نشانه تفاوت گسترده نسبت به گذشته است.

تجهیز ارتش ایران به موشک های دور زن با برد 20 کیلومتر به روایت مقام ارشد نظامی/ امیر خاموشی:  در 17 نقطه کشور پایگاه‌های امداد و نجات هوایی مستقر است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش پیش از ظهر امروز (دوشنبه، 18 تیرماه) در حاشیه برگزاری اولین کنگره شهدای هوانیروز ارتش که در هتل پارسیان آزادی برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز یاد 270 شهید خلبانان هوانیروز را گرامی می‌داریم، گفت: آئین امروز گرامی‌داشت شهدایی که هوانیروز نورانی و قدرتمندی را به یادگار برای ما گذاشتند و امروز خلبانان جوان ما با نگاه به تمثال مبارک شهدا و با نگاه به سیره شهدا کمر همت بستند که این راه نورانی را با صلابت ادامه دهند.

آنگونه که مهر روایت کرده، وی ادامه داد: همه ما خودمان را خادمان خانواده شهدا می‌دانیم و گرامی داشت یاد شهدا می‌تواند ما را به طرف اهدافمان راهنمایی کند. ما در این همایش‌ها باید سیره شهدا را الگوسازی کنیم برای نسل آینده که بتوانند ا شهدا زندگی‌شان را ادامه دهند.

امیر حیدری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هوانیروز امروز نسبت به هوانیروز دوران دفاع مقدس چه تفاوت‌هایی دارد، گفت: هوانیروز در دفاع مقدس سابقه نورانی دارد، اما مانند هر جنگ افزار و تسلیحاتی باید به روز شود.

وی ادامه داد: هوانیروز امروز در لبه فناوری قرار دارد و از لحاظ تسلیحات و تجهیزات ویژه‌ای که وارد هوانیروز شده است و قابل مقایسه با هوانیروز دوران دفاع مقدس نیست. امروز تمام پرنده‌های ما قابلیت ناوبری و پرواز در شب را دارند در حالی که در دوران دفاع مقدس ما این قابلیت‌ها را نداشتیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: امروز موشک‌های هوانیروز موشک‌های از نوع دور زن با برد 20 کیلومتر هستند و هوانیروز امروز در حالی به موشک راهبردی با برد 200 کیلومتری مجهز شده است که در زمان دفاع مقدس برد موشک ما، 3 کیلومتر بود که نشانه تفاوت گسترده نسبت به گذشته است.

وی افزود: امروز هوانیروز به یک نیروی راهبردی تبدیل شده است. به نحوی که از حالت یگان تاکتیکی خارج شده و به یک یگان راهبردی مبدل شده است. از لحاظ مکانیزه کردن سامانه ناوبری پرنده‌ها نیز اقدامات خوبی در هوانیروز به عمل آمده است که واقعاً هوانیروز را از حیث قابلیت‌های تهاجمی نسبت به دوران دفاع مقدس بسیار متمایز کرده است.

پیشرفت هوانیروز با وجود تحریم و فشارهای خارجی به دست آمده است

از سوی دیگر، امیر قاسم خاموشی فرمانده هوانیروز ارتش نیز در این کنگره، با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، گفت: جا دارد که از مردم بزرگوار ایران اسلامی برای حضور پرشور و گسترده پای صندوق‌های رأی تقدیر و تشکر کنیم.

وی ادامه داد: روز 19 تیر مصادف است با رژه هوایی و زمینی در محضر امام خمینی (ره) در شهر قم که آن روز نقطه عطفی در تاریخ هوانیروز و نیروی زمینی است.

فرمانده هوانیروز ارتش، ولایت مداری و پیروی از ولایت فقیه را از ویژگی‌های بارز کارکنان هوانیروز دانست و گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا امروز همواره شاهد رشد و پیشرفت هوانیروز بوده ایم که این موفقیت‌ها با وجود تحریم و فشارهای خارجی به دست آمده که نتیجه جهاد شبانه روزی کارکنان ارتش است.

امیر خاموشی در ادامه به خدمات هوانیروز اشاره کرد و گفت: در 17 نقطه کشور پایگاه‌های امداد و نجات هوایی مستقر است که به ارائه خدمات به مردم می‌پردازند، همچنین در سیل و زلزله و سایر مسائل مانند انتخابات بالگردهای هوانیروز ارتش حضور چشمگیر دارند و پیش گام سازندگی در کشورند.

فرمانده هوانیروز در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از خانواده‌های محترم شهدا بویژه شهدای هوانیروز، گفت: پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف مدیون مجاهدت‌های شهدا و خانواده‌های آنهاست.

27218

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر