رسانه عبری زبان: همان ابتدا جنگ غزه را باخته بودیم

روزنامه معاریو در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، اسرائیل شاهد عجز بی پایانی در مدیریت این جنگ است، ساختارش در حالی که در بعد اقتصادی، نیروی انسانی و نیروهای احتیاط دچار فروپاشی شده و این امر به ساختار اسرائیل هم تعمیم پیدا می کند و در این راستا لحظه به لحظه از تحقق پیروزی نهایی دور می‌شویم.

یک رسانه عبری زبان اعتراف کرد، از همان ابتدای آغاز عملیات 7 اکتبر حماس (عملیات طوفان الاقصی) اسرائیل جنگ را باخته بود.
 
به گزارش تسنیم، روزنامه معاریو در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، اسرائیل شاهد عجز بی پایانی در مدیریت این جنگ است، ساختارش در حالی که در بعد اقتصادی، نیروی انسانی و نیروهای احتیاط دچار فروپاشی شده و این امر به ساختار اسرائیل هم تعمیم پیدا می کند و در این راستا لحظه به لحظه از تحقق پیروزی نهایی دور می‌شویم.
 
در بخش دیگری از این گزارش تحلیلی که آوی اشکنازی خبرنگار امور نظامی روزنامه در شمال (فلسطین اشغالی) آن را تهیه کرده آمده است:
 
ما طی 9 ماه گذشته تلاش زیادی برای روی پا ایستادن از خود نشان دادیم، می‌خواستیم از ضربه‌ای که در روز 7 اکتبر دریافت کردیم نجات یافته و به سوی پیروزی در جنگ پیش برویم و به همین خاطر این زمان طولانی از جنگ که با دکترین نظامی اسرائیل در تضاد قرار دارد، را ادامه دادیم.
 
این نویسنده اعتراف کرد، حتی در مقایسه با اکتبر 1973، اکتبر 2023 شدیدتر بود و می‌توان گفت که جنگی که اکنون اسرائیل در آن به سر می‌برد طی 5 دهه گذشته برایش بی سابقه بوده است.
 
و بعد از آن پرسید: در شرایطی که اسرائیل تصور می‌شد، اسرائیل در برابر حماس کاملا هوشیار و آماده است، چگونه به شرایطی رسید که حماسی که باید دچار بازدارندگی بوده باشد، طی چند ساعت قدرتمند‌‌ترین و صاحب برترین فن آوری‌ها و قوی‌‌ترین سرویس‌های اطلاعاتی را که در زمره 10 ارتش قدرتمند جهان دسته بندی می‌شود، به زانو در آورد.
 
او افزود: تحقیقات اولیه انجام شده توسط ارتش و شاباک از قصور در این امر حکایت دارد و سطوح نظامی و سیاسی در اسرائیل در کوری کامل با حماس تعامل کرده و دکترین اشتباهی را در جنوب در دستور کار خود قرار دادند.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر