سفر به گذشته شهر با خلاقیت گنت (+عکس)

با استفاده از این اپلیکیشن نیز می‌توان صحنه‌های قدیم از بندر شهر را با کشتی‌های پهلوگرفته و کاخ‌های قدیمی را مشاهده کرد.

شهرداری گنت برای جذاب‌تر کردن گشت‌وگذار در این شهر بلژیکی، اپلیکیشن واقعیت افزوده را برای مشاهده گذشته ساختمان‌ها و محله‌های تاریخی فراهم آورده است.

به گزارش ایمنا، بیشتر شهرهای اروپایی منشأ باستانی دارند و دگرگونی‌های زیادی را در طول عمر خود پشت سر گذاشته‌اند و با این حال ساکنان فعلی آنها به ندرت از این تغییرات آگاه هستند. بعضی از افراد حتی ممکن است برایشان گذشته اهمیتی نداشته باشد اما برای کسانی که به این کار علاقه‌مند هستند شهر گنت یک برنامه رایگان به نام «دریچه‌هایی به گنت» را راه اندازی کرده است که به کاربران امکان می‌دهد به لطف واقعیت افزوده (AR) به گذشته شهر خود نگاه کنند.

سفر به گذشته شهر با خلاقیت گنت

دریچه‌هایی به گنت، همچنین شامل راهنمای صوتی برای افرادی است که علاوه بر تصویر به تاریخ شفاهی نیز علاقه دارند. هدف این ابزار که همراه با شرکت توسعه‌دهنده نرم‌افزار Proximus ایجاد شده است، ملموس‌تر کردن میراث فرهنگی معماری، اما در ابعادی متفاوت است که به نوعی، کمی شبیه سفر به گذشته است. با استفاده از این برنامه، از بازدیدکنندگان دعوت می‌شود تا زمانی را صرف کنند و زیبایی و داستان شهر را بشناسند.

چه چیزی را می‌توانید از طریق برنامه تجربه کنید؟

«دریچه‌هایی به گنت» به زبان‌های هلندی، فرانسوی و انگلیسی در دسترس است، که همین امر شهر را هم برای ساکنان و هم برای بازدیدکنندگان جذاب‌تر می‌کند. برای مثال، هرکسی که در اطراف سالن معروف موسیقی شهر قدم می‌زند، می‌تواند به صورت دیجیتالی به داخل سالن کنسرت چندصدساله نگاه کند و تبدیل آن از یک بیمارستان قرون وسطایی به مرکز موسیقی معاصر De Bijloke را تجربه کند.

سفر به گذشته شهر با خلاقیت گنت

با استفاده از این اپلیکیشن نیز می‌توان صحنه‌های قدیم از بندر شهر را با کشتی‌های پهلوگرفته و کاخ‌های قدیمی را مشاهده کرد.

علاقه‌مندان همچنین می‌توانند مسیر خود را به دلخواه و با استفاده از مسیرهای پیاده‌روی مختلف روی نقشه دیجیتال تعیین کنند که برای حدود 13 کیلومتر لذت بردن از گشت‌وگذار بدون وسایل حمل‌ونقل مناسب است.

کد خبر 770166
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر