شوک به کشتی جهان/ محرومیت رضا کایالپ از المپیک پاریس به دلیل دوپینگ

کایالپ که در فینال مسابقات جهانی سال گذشته مغلوب امین میرزازاده شده بود، یکی از مهمترین رقبای سنگین وزن کشتی فرنگی ایران در راه رسیدن به مدال طلای المپیک بود.

دارنده 13 مدال سنگین وزن کشتی فرنگی جهان و المپیک از ترکیه به دلیل استفاده از ماده ممنوعه، از حضور در المپیک پاریس محروم شد.

به گزارش ایسنا، رضا کایالپ دارنده یک مدال نقره و 2 برنز المپیک و 5 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز جهان از ترکیه، به دلیل دوپینگ از حضور در المپیک پاریس محروم شد.

کایالپ ضمن تایید محرومیت خود از المپیک پاریس توسط اتحادیه جهانی کشتی، اعلام کرده تحت نظر پزشک از داروی مسکن استفاده کرده و وی از این موضوع اطلاع نداشته است.

وی همچنین اعلام کرد در طول 24 سال فعالیت ورزش حرفه ای، همواره متعهد به ورزش پاک بوده اما در شرایطی که خود را آماده حضور در المپیک‌ پاریس می کرد به این مشکل بزرگ برخورد کرده است.

کایالپ موقتا تا اعلام رای نهایی از حضور در تمامی رقابت ها از جمله المپیک پاریس محروم شد و در آخرین روز فرصت ارسال اسامی کشتی گیران ترکیه برای حضور در المپیک پاریس، حمزه باکر 23 ساله که مدال های طلای جوانان و امیدهای جهان در سال های 2022 و 2023 را در کارنامه خود دارد، جانشین کایالپ در المپیک پاریس شد.

به این ترتیب رضا کایالپ 34 ساله فرصت حضور در پنجمین المپیک‌ متوالی خود را از دست داد.

کایالپ که در فینال مسابقات جهانی سال گذشته مغلوب امین میرزازاده شده بود، یکی از مهمترین رقبای سنگین وزن کشتی فرنگی ایران در راه رسیدن به مدال طلای المپیک بود.

کایالپ آخرین بار در ماه گذشته در تورنمنت رنکینگ مجارستان به میدان رفت و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 4 بر صفر مغلوب فردین هدایتی از ایران شد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر