۱۰۸ قطعه، شی تاریخی امسال در همدان کشف شد

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا گفت: ۱۱ فلزیاب و ۱۰۸ قطعه اشیاء تاریخی از ابتدای سال جاری تاکنون در استان همدان کشف و ضبط شد.

108 قطعه، شی تاریخی امسال در همدان کشف شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان، سردار رضا بنی اسدی فر با اعلام این خبر افزود: با همکاری میراث بانان، کارکنان انتظامی استان و نیروهای یگان حفاظت، در این مدت 28 نفر نیز در راستای حفاظات از آثار میراث فرهنگی دستگیر شدند.

وی با تأکید بر اینکه با تلاش و همکاری میراث بانان و یگان حفاظت 11 فلزیاب و 108 قطعه اشیاء تاریخی از ابتدای سال جاری تاکنون در استان همدان کشف و ضبط شده است، گفت: 82 قلم شی ارزشمند مربوط به ادوار مختلف تاریخی نیز توسط اشخاص حقیقی به این یگان تحویل شده است.

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان در راستای جلب مشارکت همگانی برای محافظت از میراث فرهنگی و تاریخی، کارت میراث بان برای 811 نفر از میراث بانان این استان صادر و اعطا کرد.

سردار بنی اسدی فر حفاظت از آثار تاریخی و باستانی را وظیفه آحاد جامعه دانست و توصیه کرد: مردم اخبار و اطلاعات در حوزه جرایم علیه میراث فرهنگی و حفاری غیر مجاز را به صورت تلفنی یا حضوری اطلاع دهند.

وی با اشاره به اهمیت میراث فرهنگی به عنوان میراث بشریت، خواستار مشارکت اجتماعی مردم به عنوان میراث بانان افتخاری در حفظ این مواریث شد، که با مراجعه به پایگاه های یگان حفاظت از میراث فرهنگی می توانند کارت شناسایی در این زمینه دریافت کنند.

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا در پایان خاطر نشان کرد: بیش از یک هزار و 800 اثر تاریخی و فرهنگی در استان همدان وجود دارد که حدود یک هزار آن ثبت ملی شده است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر