محاکمه هنرمندان در روسیه / یک کارگردان و نمایشنامه‌ نویس به ۶ سال زندان محکوم شدند (فیلم)

روسیه ۲ زن کارگردان و نمایشنامه نویس را به اتهام "توجیه تروریسم" محاکمه و به ۶ سال زندان محکوم کرد. این دو زن به خاطر ساخت نمایشی در باره ازدواج زنان روسی با نیروهای داعش به حمایت از تروریسم متهم شدند.

 

دادگاهی در روسیه یک نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر را به اتهام "توجیه تروریسم" به 6 سال زندان محکوم کرد. مدافعان حقوق بشر می‌گویند این روند نشانه عدم تحمل روسیه در برابر آزادی‌های هنری است.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، این پروند برجسته ترین محاکمه شخصیت‌های فرهنگی روسیه بر سر محتوای آثار پس از اعزام نیروهای مسکو به اوکراین در سال سال 2022 است.

دو زن هنرمند مجرم بودن خود را انکار کرده اند.

این دادگاه هفت هفته ای از سوی مبارزان آزادی بیان و جوامع هنری روسیه محکوم شده و این گروه‌ها از انگیزه های سیاسی سخن می‌گویند.

وکیل مدافع این دو زن هنرمند می‌گوید خواستار تجدید نظر است و به حکم اعتراض می‌کند.

این دو زن به خاطر ساخت نمایشی در باره ازدواج زنان روسی با نیروهای داعش به حمایت از تروریسم متهم شدند اما آنها می‌گویند نمایش را برای مخالفت با تروریسم به روی صحنه برده اند.

جزئیات بیشتر را در تصاویر گزارش ببینید.

 

 
 
ویدئوهای دیدنی دیگر در کانال های آپارات و یوتیوب عصر ایران 👇👇👇 کانال 1 aparat.com/asrirantv کانال 2 aparat.com/asriran کانال 3 youtube.com/@asriran_official/videos
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر