بازیگران اصلی سریال نوستالژیک جنگجویان کوهستان بعد از ۵ دهه اکنون کجا هستند؟(+عکس)

سریال جنگجویان کوهستان در اوایل دهه ۷۰ از شبکه یک سیما پخش می شد و یکی از سریال های پربیننده آن دوران بود. محبوبیت این سریال به حدی بود که بعدها از عنوان لیان شان پو به عنوان ضرب المثل و معادلی برای محله های پر از خلاف و خشونت استفاده شد.

کسانی که در دهه 60 به دنیا آمده اند، سریال جنگجویان کوهستان را با آن موسیقی جذاب ابتدایی اش به خاطر دارند. سریالی ژاپنی بسیار محبوب که هنوز هم بعد از سال ها که از تولید و پخشش می گذرد، همچنان از آن نام برده می شود. اما هنرپیشه‌های جنگجویان کوهستان بعد از 5 دهه کجا هستند؟

بازیگران اصلی سریال نوستالژیک «جنگجویان کوهستان» بعد از 5 دهه اکنون کجا هستند؟

معرفی سریال جنگجویان کوهستان

به گزارش روزیاتو، سریال جنگجویان کوهستان در اوایل دهه 70 از شبکه یک سیما پخش می شد و یکی از سریال های پربیننده آن دوران بود. محبوبیت این سریال به حدی بود که بعدها از عنوان لیان شان پو به عنوان ضرب المثل و معادلی برای محله های پر از خلاف و خشونت استفاده شد.

اسم اصلی این سریال ژاپنی اما لب آب یا The Water Margin بود که بر اساس یک افسانه بسیار معروف چینی به نام 水滸傳 که به معنای داستان لب آب است ساخته شده بود که یکی از چهار رمان کلاسیک بزرگ و مشهور ادبیات چینی شناخته شده است.

رمان اصلی لب آب در قرن چهاردهم میلادی توسط شی نیان نوشته شده و همانطور که گفته شد یکی از چهار رمان بزرگ کلاسیک ادبیات چین است که روایت ها و ترجمه های مختلفی از آن وجود دارد. سریال جنگجویان کوهستان اما بر اساس مانگایی از میتسوترو یوکویاما ساخته شده است.

بازیگران اصلی سریال نوستالژیک «جنگجویان کوهستان» بعد از 5 دهه اکنون کجا هستند؟

سریال لب آب یا همان جنگجویان کوهستان در قالب دو فصل 13 اپیزودی و در مجموع 26 اپیزود توسط تلویزیون نیپون در ژاپن بین سال های 1973 تا 1974 و با نام ژاپنی Suikoden ( در زبان ژاپنی نیز به معنای لب آب) پخش شد .

داستان نسخه اصلی رمان چینی در مورد گروهی متشکل از 108 یاغی در دوران سلسه سونگ در چین است که در منطقه ای مردابی به نام لیانگ شان پو دور هم جمع شده و علیه ظلم و ستم دولت محلی می جنگند. اقتباسی که در قالب سریال جنگجویان کوهستان شاهد آن هستیم نیز در مورد رهبر این گروه یاغی به نام لین چونگ و درگیری های او با یک مقام محلی دولتی به نام گائو چیو است.

بازیگران اصلی سریال نوستالژیک «جنگجویان کوهستان» بعد از 5 دهه اکنون کجا هستند؟

اگر چه این سریال با بازیگران و عوامل ژاپنی ساخته شده بود اما عمدهً سکانس های آن در چین فیلمبرداری شد و آنقدر محبوب شد که حتی بی بی سی در سال 1976 آن را پخش کرد.  نکته دیگر اینکه در سال 1972 فیلمی با همین عنوان در هنگ کنگ و بر اساس همین رمان ساخته شده بود و بعدها نیز سریال های متعددی بر اساس آن با نام هایی چون یاغیان مرداب و همه مردان برادرند نیز در چین ساخته شد. در ادامه، به بررسی سرگذشت بازیگران جنگجویان کوهستان در گذر زمان می پردازیم.

بازیگران اصلی سریال نوستالژیک «جنگجویان کوهستان» بعد از 5 دهه اکنون کجا هستند؟

آتسو ناکامورا در نقش لین چانگ؛ از هنرپیشه‌های جنگجویان کوهستان

در سریال جنگجویان کوهستان، آتسو ناکامورا نقش لین چانگ را بازی می کرد که در ایران با نام لینچان شناخته می شد. ناکامورا بازیگری شناخته شده بوده و پیش از جنگجویان کوهستان در فیلم های The Ceremony از ناگایسا اوشیما و Kwaidan از ماساکی کوبایاشی بازی کرده و بیشتر به خاطر بازی در نقش یک یاکوزای ولگرد اما شرافتمند در سریال Kogarashi Monjirō و شخصیتی به همین نام شناخته می شد.

ناکامورا در سال 1940 در ژاپن به دنیا آمد و اکنون 84 سال دارد. او علاوه بر بازیگری در زمینه سیاست نیز فعالیت داشته و از سال 1964 در بیش از 50 فیلم سینمایی نیز بازی کرده است.

بعد از بازی در سریال جنگجویان کوهستان، ناکامورا به عنوان مجری در چند برنامه خبری تلویزیونی حضور یافت و بعدها در سال 1998 به عضویت مجلیس ژاپن درآمد و تا سال 2004 در این مقام باقی ماند. ناکامورا همچنان به بازی کردن ادامه داده و از دیگر فیلم های برجسته ناکامورا می توان به 47 Ronin و The Inugami اشاره کرد.

بازیگران اصلی سریال نوستالژیک «جنگجویان کوهستان» بعد از 5 دهه اکنون کجا هستند؟

کی ساتو در نقش گائو چیو

کی ساتو دیگر بازیگر ژاپنی است که نقش گائو چیو را در سریال جنگجویان کوهستان بازی می کند. ساتو در دسامبر 1928 در فوکوشیما بدنیا آمد و در سال 2010 در سن 81 سالگی درگذشت. او که علاوه بر بازیگری در زمینه روایت داستان نیز چهره ای شناخته شده در ژاپن بود بیشتر به خاطر همکاری هایش با ناگیسا اوشیما کارگردان موج نو سینمای ژاپن شناخته می شد. ساتو همچنین به خاطر ایفای نقش راوی در برخی از مستندهای تلویزیونی و سینمایی نیز در ژاپن مشهور بود.

او در زمینه نقاشی و طراحی نیز بسیار چیره دست بود و تا پایان عمر نقاشی را ادامه داد. از فیلم های مهم کی ساتو می توان به Harakiri، The Human Condition، Kwaidan، The Ceremony و Godzilla 1985 اشاره کرد که در بسیاری از آن ها با آتسو ناکامورا همبازی بود.

بازیگران اصلی سریال نوستالژیک «جنگجویان کوهستان» بعد از 5 دهه اکنون کجا هستند؟

سانائه سوچیدا در نقش هو سانیانگ، از هنرپیشه‌های جنگجویان کوهستان

نقش هو سانیانگ در سریال جنگجویان کوهستان را نیز سانائه سوچیدا بازی می کرد. سوچیدا در 26 جولای 1949 در اوزاکا به دنیا آمد و اکنون 75 سال سن دارد. او از بازیگران شناخته شده تلویزیون کره جنوبی در دهه 70 میلادی به شمار می آید و در نمایش ها، شوهای مسابقه ای و ویدیوهای تبلیغاتی بسیاری نیز حضور داشته است. او در سریال جنگجویان کوهستان تنها زن در میان جنگجویان لیان شانگ پو به شمار می آمد و صدا پیشگی او را مینو غزنوی برعهده داشت.

بازیگران اصلی سریال نوستالژیک «جنگجویان کوهستان» بعد از 5 دهه اکنون کجا هستند؟

تتسورو تامبا در نقش ژنرال هویان ژو

یکی دیگر از هنرپیشه‌های جنگجویان کوهستان، تتسورو تامبا در نقش ژنرال هویان ژو است. این بازیگر سرشناس ژاپنی در جولای 1922 در توکیو بدنیا آمد و در سپتامبر 2006 در سن 84 سالگی درگذشت. او بیشتر به خاطر نقش تایگر تاناکا در فیلم جیمز باندی You Only Live Twice در سال 1967 شناخته می شود.

تامبا در سال 1961 با فیلم Bridge to the Sun ساخته اتین پریه برای مخاطبان غیرژاپنی شناخته شده و پیش از آن در فیلم های مشهوری مانند Harakiri و Kwaidan اثر ماساکی کوبایاشی کارگردان بنام ژاپنی نیز بازی کرده بود.

در عرصه تلویزیون نیز تامبا به خاطر بازی در سریال های پلیسی G-Men ’75 و Key Hunter شناخته می شود. او همچنین در انیمه The Cat Returns از استودیو جیبلی صداپیشگی کرده و در فیلم های تاکاشی میکه نیز سابقه بازی دارد. پسر او یوشیتاکا تامبا نیز یک بازیگر است. در فوریه 2005 بود که تامبا به خاطر ابتلا به آنفلوانزا و ورم کردن آپاندیس در بیمارستان بستری شد و پس از آن بود که اوضاعش رو به وخامت گذاشت تا اینکه در 24 سپتامبر 2006 به علت ذات الریه درگذشت.

بازیگران اصلی سریال نوستالژیک «جنگجویان کوهستان» بعد از 5 دهه اکنون کجا هستند؟

سو یامامورا در نقش لو جون یی را

نقش شخصیت لو جون یی را نیز سو یامامورا بازی می کرد. یامامورا که از هنرپیشه‌های جنگجویان کوهستان بود، در فوریه 1910 در تنری به دنیا آمد و در می 200 در سن 90 سالگی درگذشت. او یک بازیگر و کارگردان مشهور بود و از سال 1947 تا 1991 در بیش از 110 فیلم بازی کرد.

اولین فیلم او که در خارج از ژاپن نیز به شهرت رسید فیلم The Barbarian and the Geishafor در سال 1958 بود و بعدها به خاطر ایفای نقش دریادار ژاپنی ایسوروکو یاماموتو در فیلم Tora! Tora! Tora! بیش از پیش برای مخاطبان غیرژاپنی شناخته شد. یامامورا در سریال های تاریخی ژاپنی بسیاری نیز بازی کرده است.

تاکشی اوبایاشی در نقش سونگ جیانگ

تاکشی اوبایاشی نقش سونگ جیانگ را در سریال جنگجویان کوهستان برعهده داشت. او در ژانویه 1942 در اوکایاما به دنیا آمده و اکنون حدود 79 سال سن دارد.

بازیگران اصلی سریال نوستالژیک «جنگجویان کوهستان» بعد از 5 دهه اکنون کجا هستند؟

هاجیمه هانا در نقش وو سانگ

از دیگر هنرپیشه‌های جنگجویان کوهستان، هاجیمه هانا بازیگر مشهور ژاپنی بود که نقش وو سانگ را بر عهده داشت. او در فوریه 1930 در توکیو ژاپن متولد شد و در سپتامبر 1993 در سن 63 سالگی درگذشت. او علاوه بر بازیگری، نفر اول گروه جاز کمدی The Crazy Cats نیز بود و در سریال های کمدی متعددی در قالب این گروه ایفای نقش کرد.

بازیگران اصلی سریال نوستالژیک «جنگجویان کوهستان» بعد از 5 دهه اکنون کجا هستند؟

ایسائو یاماگاتا در نقش چائو گای؛ از هنرپیشه‌های جنگجویان کوهستان

ایسائو یاماگاتا نیز از بازیگران جنگجویان کوهستان بود که نقش چائو گای را بازی می کرد. او در جولای 1915 در لندن به دنیا آمد و در ژوئن 1996 در سن 80 سالگی درگذشت. او در سال 1953 با بازی در فیلم Gate of Hell به شهرت رسید و بیشتر در نقش های منفی ظاهر می شد. یاماگاتا بین سال های 1951 تا 1984 در بیش از 180 فیلم بازی کرده و در سال 1996 بر اثر بیماری سل درگذشت.

بازیگران اصلی سریال نوستالژیک «جنگجویان کوهستان» بعد از 5 دهه اکنون کجا هستند؟

ایسامو ناگاتو در نقش لو ژی شن یا لودا

ایسامو ناگاتو نیز نقش لو ژی شن یا لودا را بازی می کرد که در میان ایرانیان با نام لوتا شناخته می شد. ناگاتو در ژانویه 1932 در کوراشیکی به دنیا آمده و اکنون 84 سال سن دارد.

تروهیکو آئوی در نقش شی جین

یکی دیگر از بازیگران سریال جنگجویان کوهستان، تروهیکو آئوی بود که نقش شی جین را بازی می کرد که بینندگان ایرانی او را با نام شی چین می شناسند. آئوی در ژانویه 1948 در توکیو بدنیا آمده و اکنون 76 سال دارد.

بازیگران اصلی سریال نوستالژیک «جنگجویان کوهستان» بعد از 5 دهه اکنون کجا هستند؟

توشیو کوروساوا در نقش دای زانگ

توشیو کوروساوا نیز از بازیگران جنگجویان کوهستان بود که نقش دای زانگ را بازی می کرد که برای ایرانی ها با نام تای سونگ پرنده شناخته می شد.  او در سال 1973 برای فیلم Lady Snowblood به شهرت رسید. کوروساوا در فوریه 1944 به دنیا آمده و اکنون 80 سال سن دارد.

جمع‌بندی

در این مطلب، با سرگذشت هنرپیشه‌های جنگجویان کوهستان پس از 5 دهه آشنا شدید. سریالی که در پایان دهه 60 و اوایل دهه 70 پخش میشد و هنوز هم افراد زیادی، به ویژه دهه شصتی ها این سریال را به خاطر دارند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر