ندا شهسواری کیست؟/ پرچم المپیک در دست ندای ایران

ندا شهسواری پرچم دار ایران در المپیک پاریس خواهد بود.

ندا شهسواری کیست؟/ پرچم المپیک در دست ندای ایران

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ندا شهسواری (زادۀ 30 شهریور 1365) بازیکن تنیس روی میز اهل ایران است که سه دوره مسابقات المپیک حضور داشته است، این بازیکن در باشگاه پتروشیمی بندر امام بازی می کند و قرار است در المپیک پاریس پرچم دار کاروان ایران باشد.

وی با قهرمانی در مسابقات آسیای میانه در ازبکستان، سهمیه بازی‌های المپیک تابستانی 2012 را کسب کرد. او با حضورش در المپیک لندن، اولین زن اهل ایران است که در رشته تنیس روی میز در المپیک حضور پیدا کرده‌است اما در این بازی‌ها با شکست در بازی اول برابر حریفی از نیجریه حذف شد.

شهسواری با قهرمانی دوباره در مسابقات آسیای میانه در تاریخ 26 فروردین 1395، سهمیۀ بازی‌های المپیک تابستانی 2016 را به دست آورد.در این مسابقات نیز بازی اول خود را به حریفی از بلاروس واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت.

شهسواری با قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیای میانه در تاشکند ازبکستان ، توانست سهمیه بازی های المپیک تابستانی 2024 پاریس به دست آورد و برای سومین بار پس از المپیک 2012 و 2016 ، راهی المپیک بشود.

ندا شهسواری با تأیید کمیته ملی المپیک، به همراه مهدی الفتی به عنوان پرچمداران کاروان ایران در بازی‌های المپیک تابستانی 2024 پاریس معرفی شدند.

257 251

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر